Manor Lords. Buduj średniowieczne miasta i tocz epickie bitwy


Manor Lords to osadzona w czasach średniowiecza gra strategiczna. Gracz jednak nie tylko będzie rozwijał średniowieczne miasto, ale także dostanie możliwość toczenia epickich bitew.

Wydawca Slavic Magic chce w Manor Lord połączyć klasycznego city buildera z RTS-em. Z jednej strony gracz będzie rozwijał miasto, z drugiej musi być gotowy na toczenie taktycznych bitew. Rozwój miasta na mapie ma być dowolny. To znaczy, że nie będzie go krępowała żadna narzucona siatka zabudowy.

Gra osadzona jest w realiach historycznych średniowiecza, aczkolwiek w żadnym z jego konkretnych okresów. Niemniej realizm historyczny jest ważnym elementem gry. Stąd podobnie jak przed wiekami, tak i w tej grze szlaki handlowe czy rzeźba terenu będzie istotna dla rozwoju miasta. Dodatkowym atutem będzie muzyka, która również brzmi jakby nagrywała ją średniowieczny zespół.

W kwestii walki ma być ona również bardzo realistyczna. Znaczenie odgrywać będzie nie tylko siła jednostek, ale również ich morale, zmęczenie, wyposażenie oraz pogoda na polu bitwy

Obecnie nad grą pracuje wyłącznie jeden twórca, który od trzech lat zajmuje się produkcją Manor Lords.

Czytaj takżePremiery gier historycznych w 2021 roku. Zapowiedzi i terminy

Manor Lords. Trailer

Manor Lords. Zrzuty ekranu

Premiera: wczesny dostęp 2021, premiera 2022
Gatunek: strategia
Platformy: PC
Producent: Slavic Magic
Wydawca: Slavic Magic

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz