Twierdza: Władcy wojny. Powrót kultowej strategii


Twierdza: Władcy wojny to nowa odsłona strategicznej gry o budowaniu i zdobywaniu zamków. Tym razem zmagania zostały przeniesione na Daleki Wschód. Tam gracze będą mogli napisać na nowo historię Chin, Japonii, Mongolii i innych azjatyckich królestw.

Kwintesencją gry jest rozbudowa swojej twierdzy. W tym celu wznosimy budynku, rozwijamy technologię oraz rekrutujemy jednostki. W walce możemy wykorzystać piechotę, łuczników, konnicę oraz machiny oblężnicze. Jednak kluczowe w rozgrywce jest zaplecze ekonomiczne. Musimy nie tylko produkować surowce, co także zadbać o poddanych. By Ci dobrze pracowali i płacili podatki muszą mieć zapewnione odpowiednie morale.

Nowością w porównaniu z poprzednimi odsłonami Twierdzy są władcy. Można im powierzyć kontrolę nad opanowanym przez nas obszarem. Każdy z władców posiada indywidualne cechy i bonusy ułatwiające rozgrywkę. Władcy mogą także wesprzeć nas w zdobywaniu twierdz wroga umożliwiając prowadzenie oskrzydlających ataków.

Gra odtwarza historię od wietnamskiego królestwa od Âu Lạc poprzez szogunat w Japonii po imperium Mongołów i Czyngis Chana. Podczas walk można skorzystać z wielu unikalnych jednostek, a także zastosować różnorodną taktykę prowadzącą do zwycięstwa.

Czytaj takżePremiery gier historycznych w 2021 roku. Zapowiedzi i terminy

Twierdza: Władcy wojny. Trailer

Twierdza: Władcy wojny. Zrzuty ekranu

Premiera: marzec 2021
Gatunek: strategia
Platformy: PC
Producent: Firefly Studios
Wydawca: Firefly Studios
Wydawca PL: Cenega

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz