Miłość i medycyna. Nowy serial w TVP opowie o powojennej Danii


Dwójka zaprasza widzów na premierę duńskiego serialu Miłość i medycyna o historii pielęgniarek i pierwszych w historii Danii pielęgniarzy. TVP2 wyemituje pierwszy odcinek 26 kwietnia o godz. 21:40, natomiast kolejne w dniach 27 – 29 kwietnia oraz 4 i 5 maja o godz. 21:50.

Miłość i medycyna / fot. TVP

Fabuła serialu rozgrywa się w latach 50. w powojennej Danii. Duński rząd podejmuje decyzję, że szkoły pielęgniarskie mogą przyjmować mężczyzn. Przeciwnikami tego eksperymentu są lekarze, zwłaszcza ordynator oddziału Bent Neergaard. Uważa, że zwyczaje, hierarchia, surowa dyscyplina i etyka pracy „zarezerwowana dla kobiet”, będą trudne do przezwyciężenia dla próbujących w szkole pielęgniarskiej swoich sił mężczyzn.

Natomiast uczennice przyszpitalnej szkoły pielęgniarskiej są podekscytowane perspektywą przyjęcia do szkoły studentów. Jednym z nich jest młody żołnierz Eric, który pojawia się w szpitalu Fedenslung i prosi o dopisanie go do listy uczniów.

Serial Miłość i medycyna (Sygeplejeskolen) wyreżyserował Roni Ezra, a scenariusz napisali Claudie Boderke i Lars Mering -odpowiedzialny m.in. za scenariusze do popularnego serialu Gang Olsena. W obsadzie serialu zobaczymy m.in.: Molly Blixt Egelind (Anna Rosenfeld), Jesper Groth (Toft Bjorn), Mikkel Hilgart (Peter Romer), Anna Stokholm (Lis Sommer) i Thue Rasmussen (Christian Friis).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz