Historia Polski XX i XXI wieku nowym przedmiotem szkolnym


Wiceminister edukacji narodowej i nauki Tomasz Rzymkowski zapowiedział, że od roku szkolnego 2022/2023 w szkołach średnich zostanie wprowadzony nowy przedmiot. Będzie nim historia Polski XX i XXI wieku.

Klio, muza historii

Wypowiedź wiceministra w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma-Dziewiąta” koresponduje z wcześniejszymi zapowiedziami Zjednoczonej Prawicy przedstawionymi w programie Polskiego Ładu. Zgodnie z jego zapisami historia powszechna i historia Polski mają się stać oddzielnymi przedmiotami, a ponadto liczba godzin historii ulegnie zwiększeniu.

„Zwiększymy rolę historii w programie nauczania, zwłaszcza w szkołach średnich, także w perspektywie egzaminu maturalnego. W liceach ogólnokształcących i technikach (3. lub 4. klasa szkoły średniej) wprowadzimy zajęcia z historii XX w. (głównie Polski). Umożliwimy realizację przedmiotu w atrakcyjnej formie warsztatowej. Ponadto wprowadzimy coroczny ogólnopolski quiz historyczny i konkurs retoryki dla szkół” - brzmi jedna z deklaracji z Polskiego Ładu.

Wiceminister na razie nie podał więcej szczegółów. Można jednak spodziewać się, że do tematów dotyczących początków XX wieku nauka historii będzie przebiegać w dotychczasowy sposób. Następnie albo lekcje historii zastąpią lekcje nowego przedmiotu albo oba historyczne przedmioty będą nauczane równolegle.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. kTn pisze:

    „Historii Polski XX i XXI wieku nowym przedmiotem szkolnym” - wymieńcie tego ukra, który wam teksty pisze, na Polaka. Wystarczy taki po podstawówce, podniesie wam poziom.

Zostaw własny komentarz