Kto przygotował ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego?


Prezydent powołał Zespół do opracowania projektu regulacji dotyczącej odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. To jego członkowie stali za przygotowaniem ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Pałac Saski w Warszawie

Jak ustaliliśmy w skład Zespołu do opracowania projektu regulacji dotyczącej odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie weszli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w tym:

  • Robert Brochocki, dyrektor Biura Prawa i Ustroju,
  • Ewelina Bielińska, dyrektor Biura Szefa Kancelarii Prezydenta RP,
  • Renata Bieńko, dyrektor Biura Administracyjnego,
  • Dawid Drabik, zastępca dyrektora Biura Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • pracownicy merytoryczni i specjaliści w zakresie legislacji,
  • przedstawiciele Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Prace zespołu skupiały się w szczególności na analizie obowiązującego stanu prawnego oraz opracowaniu rozwiązań legislacyjnych albo wariantów legislacyjnych w celu przygotowania i realizacji inwestycji polegającej na odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie wraz z inwestycjami towarzyszącymi.

Czytaj takżeHistoria Pałacu Saskiego w Warszawie. Był świadkiem wielkich wydarzeń polskiej historii

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz