Ustawa o odbudowie Pałacu Saskiego czeka już tylko na podpis prezydenta


Sejm procedował dzisiaj nad poprawkami Senatu do ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Część z nich została przyjęta. Teraz ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta.

Pałac Saski w Warszawie

Ustawa o odbudowie Pałacu Saskiego została przyjęta 6 sierpnia przez Senat. Za jej przyjęciem głosowało 49 senatorów, 34 było przeciw, a senatorów wstrzymało się od głosu 15.

Dzisiaj w Sejmie posłowie debatowali już wyłącznie nad poprawkami uchwalonymi przez Senat. Część z nich została przyjęta. Dzięki temu Rada Odbudowy liczyć będzie 11 zamiast 10 członków. Jednocześnie przedstawiciela w niej zyska przedstawiciel Senatu.

Teraz ustawa zostanie skierowana do prezydenta, który ma 21 dni na jej podpisanie. To powinno być formalnością, gdyż ustawa została przygotowana przez prezydenta.

Czytaj takżeHistoria Pałacu Saskiego w Warszawie. Był świadkiem wielkich wydarzeń polskiej historii

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz