Polska jedną z 60 kultur w Humankind. Husaria i barbakan elementami gry


Niezbyt często polska historia jest ważnym elementem popularnych gier. Twórcy Humankind uznali ją za wartościową i wprowadzili do gry jako jedną z 60 kultur do wyboru. Dzięki temu gracze z całego świata mogą toczyć bitwy przy pomocy husarii oraz fortyfikować miasta wznosząc barbakany.

Polska kultura w Humankind

Polska kultura jest dostępna w epoce nowożytnej w Humankind / fot. historia.org.pl

Polska to jedna z 60 kultur dostępnych w Humankind. Możliwość jej wybrania jest możliwa od epoki nowożytnej. W trakcie rozrywki będzie można wybrać po jednej kulturze w każdej z epoki historycznej (jest ich 6). Każda z nich pozwala graczowi na zdobycie unikatowych cech, jednostek i budynków. Możliwość rotowania 60 kultur pozwala na zastosowanie wielu kombinacji uzależnionych tylko od wyobraźni lub stylu gry danego gracza. Wielu graczy z pewnością wybierze Polskę ze względu na unikatową jednostką jaką pozwala stworzyć w grze. Jest nią oczywiście husaria. Ponadto wybór polskiej kultury umożliwia wznoszenie barbakanów.

Dodatkowo dzięki Polsce w grze pojawia się przedmurze, czyli bonus do fortyfikacji (+10) i stabilności (+2) dzielnic.

Husaria

Szarża husarii w Humankind / fot. historia.org.pl

Husaria w Humankind została opisana jako ciężka jazda przełamująca linie wroga szarżą. Jak wskazali twórcy gry husaria była najwspanialszą polską formacją kawaleryjską.

Toteż w rozgrywce jest jednostką ciężkiej kawalerii, której zadaniem jest wyprowadzanie natarcia na wrogów. Otrzymuje premię do zdolności bojowej w przypadku ataku wrogów, którzy nie znajdują się na sąsiadującym polu. Dodatkowo atakowana jednostka nie może odpowiedzieć na atak husarii. Jej koszt utrzymania jest znaczny, ale duża mobilność (6) oraz siła ataku (46) go rekompensują. Husaria doskonale sprawdzi się do atakowania piechoty wrogiej armii.

Barbakan

Barbakan w Humankind / fot. historia.org.pl

Barbakan w Humankind to ufortyfikowany punkt zborny, który chroni sąsiednie pola przed plądrowaniem. W rozgrywce wykorzystano wizerunek nawiązujący do barbakanu znajdującego się w Krakowie. Został zbudowany wzniesiony za panowanian króla Jana Olbrachta. Jej celem było zabezpieczenie Krakowa przed spodziewanym najazdem wołosko-tureckim. Obecnie stanowi wolnostojący budynek, kiedyś był połączony z Bramą Floriańską

Oddziaływuje pozytywnie na wpływy (+2), stabilność (+8) oraz fortyfikację dzielnicy (+20). Jest zatem, inaczej niż husaria, przeznaczony przede wszystkim dla graczy preferujących defensywny styl gry lub chcących dodatkowo zabezpieczyć kluczowe pola na mapie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. ScottSummers90 pisze:

    POLAKI KOZAKI 🙂

Zostaw własny komentarz