Ciekawe książki historyczne, które warto przeczytać


Antykwariat historyczny to miejsce, w którym można kupić wiele ciekawych książek historycznych. Są one dostępne w przystępnych cenach. Warto dowiedzieć się, jakie są obecnie ciekawe książki historyczne.

W obecnych czasach książki historyczne są niedocenianym gatunkiem literackim. Kojarzą się one głównie z nudnymi lekcjami historii w szkole oraz masą dat, których trzeba się nauczyć na pamięć. Warto poznać nowe oblicza historii, czyli książki historyczne, które warto przeczytać.

„Historia bez cenzury” - seria Wojciecha Drewniaka

Historia bez cenzury jest jedną z najciekawszych książek historycznych dla młodzieży. Należy pamiętać o tym, że jest to nieco kontrowersyjny wybór, jednakże historia jest kontrowersyjna, dlatego warto sięgnąć po to dzieło. Historia opowiedziana w książce jest wypełniona humorem. Ponadto jest przedstawiona w bezpośredni sposób. Dzieło to jest skierowane bardziej do licealnej młodzieży, zwłaszcza takiej, która uważa, iż historia jest bardzo nudna. Książki Wojciecha Drewniaka są bardzo ciekawe i gwarantują ciekawą zabawę nie tylko dla młodzieży, ale także dla dorosłych. Dzięki nim można pokochać historię na nowo.

„Odrodzone Królestwo” Elżbieta Cherezińska

Często jeśli myślimy o literaturze dla młodzieży, to pojawia się w głowie wiele fantastyki, a także książek z nurtu young adult. Jednakże można połączyć fantastykę z historią w bardzo rzetelny, a także ciekawe sposób. „Korona Śniegu i Krwi” jest świetną książką, która łączy ze sobą te dwa gatunki. Elżbieta Cherezińska w swojej serii przybliżyła czytelnikom historię Polski za czasów Piastów. W książce umieszczone są wszelkie zagmatwane polityczne zawirowania, miłostki, zdrady, konflikty czy walki. Jest w niej wszystko to, co nasza bogata historia ma do zaoferowania. Warto podkreślić, że książką czyta się jak wspaniałe dzieło fantasy, dlatego młodzież powinna być zachwycona z niej. ” Odrodzone Królestwo” to bardzo ciekawa, a także jedyna w swym rodzaju historyczna seria, która łączy w sobie baśń oraz fakty. Powinna pochłonąć w szybkim tempie praktycznie każdego czytelnika.

„Uczniowie Spartakusa” Halina Rudnicka

Szkolne lektury potrafiły wynudzić niejednego ucznia, jednakże są takie dzieła, które potrafiły pochłonąć praktycznie każdego. „Uczniowie Spartakusa” to książka, która nie jest omawiana w szkołach, jednakże wiele uczniów sięgało po nią z własnej, nieprzymuszonej woli. Jest to świetna książki historyczna, która przypadnie do gustu nie tylko młodzieży, ale także dorosłym. Jest to jedna z najlepszych książek historycznych, która została stworzona przez polską pisarkę. Dzięki niej można wejść głęboko w świat Rzymskiej starożytności.

„Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian” Jan Parandowski

Jest to jedna z niewielu lektur szkolnych, którą pokochało wielu uczniów. Dzieło to jest także bardzo popularne wśród dorosłych. Ciężko znaleźć osobę, która nie zachwycała się tą książką. Jest to absolutna klasyka polskiej literatury, która jest obecnie obowiązkową lekturą, która wprowadza najmłodszych czytelników w magiczny świat Greków oraz Rzymian. W książce znaleźć można najróżniejsze legendy, a także podania. Jeśli zastanawiamy się nad ciekawymi książkami historycznymi, to na myśl powinna przyjść właśnie grecka i rzymska mitologia. Dzięki niej można wejść w świat magicznych stworzeń oraz bogów, które niezmiernie fascynują niejednego z nas. Książka ta pozwala dowiedzieć się więcej o tej ciekawej kulturze. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej prywatnej, domowej bibliotece.

Wymienione pozycje oraz inne ciekawe książki historyczne można znaleźć na stronie https://tezeusz.pl/literatura-piekna-popularna-i-faktu/historyczne.

Artykuł powstał we współpracy z tezeusz.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz