Ines, pani mej duszy. Nowy serial kostiumowy TVP2 opowie historię kobiety konkwistadorki


Ines, pani mej duszy to adaptacja powieści pod tym samym tytułem, autorstwa chilijskiej pisarki Isabel Allende. Wydana w 2008 r. książka została poświęcona życiu Ines Suarez, jedynej w historii kobiety konkwistadorki.

Ines, pani mej duszy / fot. TVP

Akcja rozgrywa sie około roku 1530. Hiszpania, nadbrzeżna wioska Placencia. Młoda Ines, wychowywana twardą ręką przez despotycznego dziadka, poznaje przystojnego kupca nazwiskiem Juan de Malaga. Zakochana po uszy, ucieka z nim do Sewilli, gdzie biorą ślub. Szczęście trwa jednak krótko. Juan jest nałogowym hazardzistą i wkrótce traci cały majątek. Postanawia więc wyruszyć do Nowego Świata, by tam zbić nową fortunę.

Kiedy po roku mąż nie wraca do domu, Ines podąża jego śladem. W Cartagena de Indias (dzisiejsza Kolumbia) dowiaduje się, że Juan skuszony legendą o złotym mieście El Dorado, wyjechał do Peru. Ines przyłącza się do wyprawy handlarza niewolników Sebastiana Romero, udającej się właśnie w tym kierunku.

Gatunek: Dramat
Kraj produkcji: Hiszpania/Chile
Rok produkcji: 2020
Reżyseria: Nicolas Acuna, Alejandro Bazzano
Scenariusz: Paco Mateo
Aktorzy: Elena Rivera, Enrique Arce, Eduardo Noriega, Carlos Bardem, Patricia Cuyul

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bodzio pisze:

    Byłem zaskoczony bo w jednym z odcinków , chyba to było na dworze Pisarra w Peru zatańczono taniec który bardzo przypominał nasz polonez , a tańczą Hiszpanie w 1- szej połowie XVI w.

Zostaw własny komentarz