Polska pozyska 6 nowych baterii Patriot wraz z radarami, wyrzutniami i zapasem pocisków


Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział dziś zakup 6 dodatkowych baterii systemu Patriot wraz z radarami dookólnymi, wyrzutniami i zapasem pocisków.

Bateria systemu PATRIOT, MIM-104 / fot. wikipedia.org

Podstawowym zadaniem systemu „Wisła” będzie zwalczanie taktycznych rakiet balistycznych krótkiego zasięgu (w tym manewrujących), rakiet samosterujących oraz pilotowanych środków napadu powietrznego w całym zakresie prędkości i wysokości lotu, wykorzystywanych przez lotnictwo taktyczne, jak również zwalczanie bezpilotowych statków powietrznych.

Oświadczenie wydał także Wes Kremer, Prezesa Raytheon Missiles & Defense:

„Skierowane do Rządu USA zapytanie ofertowe (Letter of Request) Polski dotyczące Radaru Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej Niższej Warstwy (LTAMDS) to doniosły krok na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa Polski i NATO.  Silne robocze stosunki partnerskie z polskim rządem i jego partnerami przemysłowymi są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek i to właśnie dzięki sile tego partnerstwa będziemy w stanie szybko zapewnić tę kluczową zdolność w dziedzinie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.”

Czytaj takżeSystem PATRIOT jeszcze w tym roku trafi do polskiej armii

Program WISŁA

Program dostarczenia przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakietowych średniego zasięgu WISŁA będzie jednym z głównych elementów tworzących system obrony przeciwpowietrznej kraju. Jego podstawowym zadaniem będzie zwalczanie pilotowanych i bezpilotowych środków napadu powietrznego, a także taktycznych rakiet batalistycznych krótkiego zasięgu oraz manewrujących pocisków rakietowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz