Wielka Woda - premiera, fabuła, obsada, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix


Wielka Woda to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i jego okolice w 1997 r. Serialu w październiku zadebiutował na Netflix. 

Wielka Woda - fabuła sezonu

Kadr z serialu Wielka Woda

Wrocław, rok 1997. Naukowcy i lokalne władze muszą podjąć szereg niewyobrażalnie trudnych decyzji, gdy do misata zbliża się potężna fala powodziowa.

Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

Wielka Woda - twórcy

Reżyser: Jan Holoubek, Bartłomiej Ignaciuk

Scenariusz: Kasper Bajon Kinga Krzemińska

Zdjęcia: Bartłomiej Kaczmarek

Muzyka: Jan Komar

Wielka Woda - obsada

Kadr z serialu Wielka Woda

Agnieszka Żulewska (Jaśmina Tremer), Tomasz Schuchardt (Jakub Marczak), Ireneusz Czop (Andrzej Rębacz), Jerzy Trela (Ojciec Rębacza), Blanka Kot (Klara Marczak), Anna Dymna (Lena Tremer), Marta Nieradkiewicz (Dziennikarka Ewa), Katarzyna Pośpiech (Asystentka Maja).

Wielka Woda - premiera

Kadr z serialu Wielka Woda

Premiera serialu Wielka Woda zaplanowana jest na 5 października 2022 r. Na Netflix trafi od razu cały sezon.

Wielka Woda - liczba odcinków

Serial Wielka Woda liczy 6 odcinków i kończy się na jednym sezonie.

Wielka Woda - trailer

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz