Wystawa „Izabela Łapińska. Ślad pamięciowy.” - zaproszenie


Łódzki Dom Kultury zaprasza na wystawę „Izabela Łapińska. Ślad pamięciowy” w Galerii FF. To głęboko poruszający projekt artystyczno-historyczny prezentujący portrety osób represjonowanych. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Historia.org.pl - Polski portal historyczny. 

Materiały partnera

Wernisaż wystawy odbył się 17 września 2022 r. (sobota) w Galerii FF. Na wydarzenie przyszli bohaterowie tego wyjątkowego i poruszającego projektu.

W trzech częściach wystawy pojawią się twarze dorosłych już dzieci Syberii, ludzi napiętnowanych doświadczeniem III Rzeszy oraz więźniów politycznych z czasów Polski Ludowej. Czarno-białe portrety wykonane przez Izabelę Łapińską utrzymane są w konwencji fotografii policyjnej. Zdjęciom towarzyszą nagrania dźwiękowe wspomnień ofiar tamtych wydarzeń. Projekt jest próbą wydobycia cennych historii i przywrócenia ich do pamięci społecznej.

O autorce:
Izabela Łapińska - polska artystka fotograf i filmoznawca. W dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw fotograficznych, krajowych i zagranicznych, oraz liczne publikacje w periodykach.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz