Szukaj w Archiwach niedostępne przez kilka tygodni. NAC informuje o zagrożeniach


Serwis Szukaj w archiwach prowadzony przez Narodowe Archiwum Cyfrowe, zawierający 55 milionów skanów materiałów archiwalnych, będzie niedostępny przez kilka tygodni. NAC podało, że został wyłączony ze względu na zagrożenia stwierdzone przez administratora.

Narodowe Archiwum Cyfrowe opublikowało krótki komunikat:

Serwis Szukaj w Archiwach został wyłączony ze względu na stwierdzone przez Administratora zagrożenia.

Wszystkie zgromadzone dane pozostają bezpieczne i zostaną ponownie udostępnione.

Strona będzie przywrócona po instalacji dodatkowych zabezpieczeń w perspektywie kilku tygodni.

Szukaj w Archiwach to rozwijany przez NAC serwis internetowy, na którym prezentowane są opisy i skany materiałów archiwalnych zgromadzonych w polskich archiwach.

Z serwisu szukajwarchiwach.gov.pl korzystać mogą genealodzy, studenci, uczniowie, nauczyciele, pracownicy naukowi oraz wszystkie inne osoby zainteresowane korzystaniem z zasobu polskich archiwów. Serwis umożliwia korzystanie z materiałów archiwalnych przechowywanych w archiwach z różnych części Polski bez wychodzenia z domu. Do korzystania z serwisu potrzebne są tylko dostęp do Internetu i przeglądarka internetowa.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Tadeusz pisze:

    Od lutego br. Muzeum Wojska Polskiego czasowo zamyka swoje podwoje. Spowodowane to jest przenosinami na na Cytadelę warszawską. Muzeum otrzyma tak większą powierzchnię wystawową. Ostatnie dni do zwiedzania to 28
    i 29 stycznia 2023 r. Ponowne otwarcie juz na nowym miejscu nastąpi 15 sierpnia br.

Zostaw własny komentarz