Korona królów. Jagiellonowie - premiera, fabuła, obsada, twórcy, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu TVP


Korona królów. Jagiellonowie to historyczny serial TVP, który jest kontynuacją Korony królów. Opowie o początkach dynastii Jagiellonów w Polsce. Zadebiutuje 2 stycznia w TVP1.

Korona królów. Jagiellonowie - fabuła

Sebastian Skoczeń w roli charyzmatycznego króla Władysława / fot. TVP

Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1399. Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie.

Korona królów. Jagiellonowie - twórcy

Reżyser: Krzysztof Łukaszewicz

Scenariusz:

Zdjęcia

Muzyka:

Korona królów. Jagiellonowie - obsada

Milenę Staszuk zobaczymy w roli Anny Cylejskiej, wnuczki Kazimierza Wielkiego / fot. TVP

Sebastian Skoczeń (Król Władysław II Jagiełło), Dagmara Bryzek (Królowa Jadwiga Andegaweńska), Milena Staszuk (Królowa Anna Cylejska), Karolina Porcari (Królowa Elżbieta Granowska), Filip Gurłacz (Arunas), Bogdan Kalus (Hińczka z Rogowa), Jacek Kopczyński (Piotr Szafraniec Senior), Agnieszka Wagner (Aleksandra Olgierdówna), Radosław Pazura (Biskup Mikołaj Trąba), Szymon Nygard (Ulryk von Jungingen), Krzysztof Olchawa (Konrad von Jungingen).

Korona królów. Jagiellonowie - premiera

Pierwszy sezon Korona królów. Jagiellonowie będzie miał premierę 2 stycznia 2023 r.

Korona królów. Jagiellonowie - liczba odcinków

Pierwszy sezon serialu Korona królów. Jagiellonowie będzie liczył 125 odcinków.

Korona królów. Jagiellonowie - trailer

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz