Pogrom 1905. Miłość i hańba - premiera, fabuła, obsada, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu TVP


Pogrom 1905. Miłość i hańba to serial TVP, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego. Opowiada burzliwą historię Warszawy na początku XX w. W tle szemrane interesy, afery kryminalne, zamachy i romanse.

Pogrom 1905. Miłość i hańba - fabuła

Kadr z serialu „Pogrom 1905. Miłość i hańba” / fot. TVP

Pogrom 1905 to powieść o rewolucyjnej Warszawie, która staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu na sutenerach i prostytutkach. Ich ofiarą pada również najbardziej ekskluzywny „przybytek rozkoszy” madame Szlimakowskiej – miejsce załatwiania ważnych spraw przez oficjeli, którego luksusowe wnętrza budziły zazdrość niejednej z arystokratek. Powieść Wacława Holewińskiego odkrywa mało znane wydarzenia z polskiej historii, na których tle rozgrywają się szemrane interesy warszawskiego półświatka, afery kryminalne, zamachy i romanse.

Pogrom 1905. Miłość i hańba - twórcy

Reżyserem nowej produkcji TVP jest Michał Rogalski (Czas honoru, Wojenne dziewczyny, Stulecie Winnych). Autorkami scenariusza na podstawie powieści Wacława Holewińskiego Pogrom 1905 są Katarzyna Tybinka (Wataha) oraz Anna Gabryś. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki (Wojenne dziewczyny), za scenografię odpowiada Joanna Macha a za kostiumy Wanda Kowalska i Paweł Grabarczyk (Wołyń, Wojenne dziewczyny).

Pogrom 1905. Miłość i hańba - obsada

W rolach głównych występują: Sonia Mietielica (Stulecie Winnych), Monika Krzywkowska (39 i pół tygodnia) oraz Piotr Nerlewski (Wojenne dziewczyny).

Pogrom 1905. Miłość i hańba - premiera

Premiera serialu Pogrom 1905. Miłość i hańba planowana jest na drugą połowę 2023 r. lub pierwszą połowę 2024 r.

Pogrom 1905. Miłość i hańba - liczba odcinków

Liczba odcinków serialu nie jest jeszcze znana.

Pogrom 1905. Miłość i hańba - liczba sezonów

Liczba sezonów serialu nie jest jeszcze znana.

Pogrom 1905. Miłość i hańba - trailer

Trailer serialu jeszcze nie jest dostępny.

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Ewa pisze:

    Super.Będzie co oglądać.

Zostaw własny komentarz