Anthony Hopkins zagra cesarza Wespazjana w nowym historycznym serialu


Anthony Hopkins zagra rolę cesarza Wespazjana w historycznym serialu Those About to Die w reżyserii Rolanda Emmericha. Serial będzie dostępny na platformie Peacock.

Wespazjan i Anthony Hopkins / fot. CC-BY-SA 2.0

Antony Hopkins to jeden z najwybitniejszych aktorów w historii kina. Otrzymał dwa Oscary dla najlepszego aktora. Pierwszą statuetkę dostał za rolę Hannibala Lectera w filmie Milczenie owiec (1992) a drugą za film Ojciec (2021). Swoją karierę w Londynie rozpoczynał w sztuce Juliusz Cezar Williama Shakespeare’a. Zatem po latach powróci do świata antycznego Rzymu.

W nowym serialu Hopkins wcieli się w rolę cesarza rzymskiego Wespazjana. Był to cesarz, którego ówcześni zapamiętali jako pogodnego i posiadającego duże poczucie humoru. Wiedząc, że jego koniec jest bliski przyjmował to z uśmiechem. Mawiał, że coś mi się zdaje, że staję się bogiem, co było ironią zważywszy na fakt, że zazwyczaj cesarze po śmierci byli ogłaszani właśnie bogami. Przed samą śmiercią nakazał się podnieść mówiąc, że cesarz Rzymian umiera stojąc. Być może w nowym serialu właśnie takiego Wespazjana sportretuje Hopkins.

Serial wyreżyseruje Roland Emmerich, znany z takich filmów jak Midway, Patriota, Dzień Niepodległości.

Serial ma zostać zaprezentowany w Stanach Zjednoczonych na platformie Peacock. Nie jest jeszcze wiadome kiedy dokładnie przewidziana jest jego premiera.

Źródło: hobbyconsolas.com

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Ania pisze:

    Tak patrząc na to popiersie Wespazjana to najbardziej podobna wydaje mi się twarz Gene’a Hackmana. 🙂 Idea zekranizowania książki brzmi bardzo ciekawie.

Zostaw własny komentarz