Dzieło wielkiego Velazqueza trafiło do Polski. Będzie je można oglądać w Siedlcach


Do Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach został zakupiony obraz Portret papieża Innocentego X. Jego autorem jest Diego Velazquez, jeden z najwybitniejszych artystów baroku.

Diego Velazquez Portret papieża Innocentego X z Waszyngtonu

Portret powstał w trakcie podróży Velezqueza do Włoch, w trakcie której wykonał portrety papieża Innocentego X. Zakupiona do Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach wersja portretu jest jedną z trzech niemal podobnych kopii autorstwa wielkiego mistrza. Jedna znajduje się w National Gallery of Art w Waszyngtonie, druga w Siedlcach, a los trzeciej nie jest znany.

Jest to trzecie dzieło w kolekcji wielkich mistrzów hiszpańskich obok obrazu Ekstaza św. Franciszka El Greca oraz Św. Andrzej Apostoł Jusepe de Ribery, które można oglądać w Siedlcach. Wszystkie trzy dzieła będzie można zobaczyć razem, gdy w marcu z Budapesztu powróci do muzeum dzieło El Greca.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Zbyszek pisze:

    Wspaniale.....kolekcja siedleckiego muzeum staje się zbiorem najcenniejszych płócien w kraju

Zostaw własny komentarz