Polowanie na ćmy. Główne postacie nowego serialu TVP


Serial Polowanie na ćmy przedstawia wydarzenia rewolucji 1905 r. w zaborze rosyjskim oraz rozgrywające się na jej tle romanse, towarzyskie intrygi oraz afery krymi­ nalne. Bohaterkami tej opowieści są przede wszystkim kobiety, które pragną zmienić swoje dotychczasowe życie.

Polowanie na ćmy / fot. TVP

Yvette

W tej roli: Sonia Mietielica

Dziewczyna zaangażowana w działalność niepodległościową; po aresztowaniu wykupiona z rąk carskiej policji przez sutenera handlującego żywym towarem.

Franciszka Szlimakowska

W tej roli: Monika Krzywkowska

Właścicielka luksusowego warszawskiego domu publicznego. Marzy o porzuceniu dotychczasowego życia i wyjeździe za granicę.

Nastazja Jurina

W tej roli: Daria Polunina

Rosjanka z Petersburga zagubiona w Warszawie i w małżeństwie, które zostało zaaranżowane przez jej wpływowego ojca po skandalu obyczajowym.

Czytaj takżeWarszawa w 1905. Ulice, place, dworce i zabytki Warszawy doby Królestwa Polskiego

Wiktor Grun

W tej roli: Przemysław Stippa

Referent carskiej policji, który współpracuje z handlarzami żywym towarem i ściąga haracze z przestępców i ich ofiar.

Marcel

W tej roli: Piotr Nerlewski

Kurier PPS’u raniony podczas eksplozji bomby.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz