Polowanie na ćmy od niedzieli w TVP1. To nowy serial historyczny


W niedzielę, 19 marca o godz. 20:20 w TVP1 premiera nowego serialu historycznego Polowanie na ćmy, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego Pogrom 1905, ukazującej historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami. W rolach głównych występują: Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska, Daria Polunina, Przemysław Stippa, Piotr Nerlewski i inni.

Polowanie na ćmy / fot. TVP

Wybuch bomby przenoszonej przez młodego rewolucjonistę rozpoczyna opowieść o wydarzeniach, które wstrząsnęły życiem Warszawy w 1905 roku. Rosyjskie represje coraz bardziej skłaniają Polaków do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym. Pomaga mu w tym referent carskiej policji, Wiktor Grun (Przemysław Stippa), którego intrygi przyczyniają się do wzbudzenia nienawiści mieszkańców miasta do domów publicznych i ich bywalców.

Bohaterkami opowieści są trzy niezwykłe kobiety, które w obliczu rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie: Yvette (Sonia Mietielica) – dziewczyna zaangażowana w działalność niepodległościową, po aresztowaniu wykupiona z rąk carskiej policji przez sutenera handlującego żywym towarem; Franciszka Szlimakowska (Monika Krzywkowska) – właścicielka luksusowego warszawskiego domu publicznego oraz Nastazja Jurina (Daria Polunina) – Rosjanka z Petersburga zagubiona w Warszawie, nieszczęśliwa mężatka pozostająca w zaaranżowanym przez jej wpływowego ojca związku.

Za reżyserię serialu odpowiadał Michał Rogalski, a scenariusz napisały Anna Gabryś oraz Katarzyna Tybinka.

Polowanie na ćmy, premierowe odcinki w każdą niedzielę o godz. 20:20 w TVP1. Serial jest dostępny na TVP VOD.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz