Do Gdyni przybyły kolejne haubice i czołgi z Korei. Dalsze dostawy jeszcze w tym roku


Do portu w Gdyni przypłynęła kolejna dostawa nowoczesnego sprzętu z Korei Południowej. W najnowszym transporcie przybyło do Polski 12 haubic K9 i 5 czołgów K2 Black Panther.

K9 Thunder / fot. Republic of Korea Armed Forces, CC-BY-SA 2.0

„Do portu w Gdyni przypłynął statek, który dostarczył do Polski kolejne egzemplarze koreańskich czołgów i armatohaubic. Uzupełniamy nasze jednostki wojskowe o sprzęt z Korei Południowej. To realizacja umów z ubiegłego roku. Okazaliśmy się bardzo skuteczni. Chodzi o stworzenie siły, która będzie odstraszała agresora.” - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak na dzisiejszej konferencji prasowej.

Łącznie z tym transportem do Wojska Polskiego trafiło już 48 haubic K9 i 15 czołgów K2. Kolejne dostawy jeszcze w tym roku. Sprzęt z Korei uzupełnia w polskim wojsku w większości postsowiecki sprzęt, który został wysłany na Ukrainę.

Pierwszy transport koreańskiego sprzętu do Polski przybył w grudniu 2022 r.

Umowa z Koreą przewiduje dostawę 1000 czołgów i 672 haubic. Część z tego sprzętu ma być produkowana w Polsce.

Czytaj także:

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz