Koloruj, Maluj, Twórz: Zbiór Kolorowanek dla Każdego


Twoje dziecko nudzi się i rozrabia? Nie masz pomysłu na pożyteczne i rozwijające jego umysł zabawy? Podsuń mu malowanki i podaj kolorowe kredki. A może Ty chcesz przypomnieć sobie beztroskie dzieciństwo i zająć się kolorowaniem? To świetny pomysł! Chcesz wiedzieć, jakie zalety ma wypełnianie szkicu kolorami? Jak zdobyć ładne, edukacyjne i ciekawe kolorowanki? Wyjaśniamy i podpowiadamy.

Jakie zalety ma zabawa w kolorowanie?

Wypełnianie kolorami szkiców znakomicie rozwija kreatywność i wyobraźnię u dzieci. Uwrażliwia je na sztukę i tworzy zapał do ambitnych prac plastycznych. Kolorowanie w przypadku przedszkolaków jest treningiem dłoni i przygotowuje maluchy do nauki pisania. Starsze dzieci także lubią kolorowanki, bo zabawa kredkami przypomina im czasy przedszkola, ale też wycisza i odstresowuje. Poza tym kolorowanie ulubionych bohaterów to wielka frajda. Kolejną zaletą takiej zabawy jest fakt, że podczas malowania dziecko uczy się koncentrować uwagę na jednej czynności, a przy tym zapomina często o smartfonie, tablecie i bajkach w telewizji. Niestety, nie wszyscy rodzice są świadomi, że te ostatnie rozrywki lepiej trzymać z dala od oczu dzieci, bo uzależniają i emitują światło szkodliwe dla ich oczu.

Dorośli też mogą kolorować

A czy wiesz, że stworzono także kolorowanki dla dorosłych? To tzw. mandale, nieco skomplikowane rysunki na planie koła. Są podzielone na mnóstwo małych pól, które trzeba wypełnić kolorami. Mogą to być np. szkice zwierząt, motywy roślinne, historyczne czy panoramy miast.  Coraz więcej dorosłych odkrywa, że właśnie to zajęcie, podobnie jak inne manualne robótki, jest świetnym sposobem na odreagowanie po trudnym, stresującym dniu.

Jak zdobyć interesujące kolorowanki dla dzieci i dorosłych?

Gdzie szukać interesujących kolorowanek dla dzieci i dorosłych? Czy trzeba wybrać się po nie do księgarni albo sklepu z zabawkami? Na szczęście nie! Arkusze do kolorowania możesz pobrać bezpłatnie ze strony https://kolorowanki.net.pl. Ta witryna zawiera mnóstwo różnych malowanek dla dzieci w różnym wieku, a także dla młodzieży i dorosłych. Do wyboru masz różne rodzaje malowanek:

  • kolorowanki tematyczne, związane np. ze szkoła, zwierzętami i postaciami z bajek;
  • kolorowanki świąteczne;
  • kolorowanki edukacyjne, ułatwiające naukę pisania, liczenia i rysowania;
  • mandale, czyli odstresowujące kolorowanki dla dorosłych.

Wystarczy, że pobierzesz malowankę na komputer, wydrukujesz ją i gotowe. Daj arkusz dziecku i ciesz się razem z nim. Pamiętaj, aby je pochwalić za postępy w kolorowaniu. A co robić, jeśli dziecko nie lubi tego rodzaju zabaw? Możesz wydrukować dla siebie kolorowankę. Weź kredki i puść wodze fantazji. Pokaż dziecku, ile radości sprawia zabawa kolorami. Drugi sposób to wydrukowanie arkusza malowanki z ulubionymi postaciami z bajek. Niemal każde dziecko ma swoich ulubionych bohaterów. Zna je z piosenek, z bajek w książkach albo z telewizyjnych kreskówek. Dzięki temu, że masz szeroki wybór malowanek, łatwej będzie znaleźć taką, która spodoba się maluchowi.

Jeśli tylko masz wolną chwilę, to poświęć ją na zabawę z dzieckiem. Wspólnie kolorujcie i rozmawiajcie. Czas spędzony z dzieckiem na rozmowach i edukacyjnych zabawach owocuje dobrym kontaktem i rozwiniętą inteligencją emocjonalną u dziecka.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z kolorowanki.net.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Marysia pisze:

    Ojej, uwielbiam tę stronę! Kolorowanki.net.pl to wspaniałe miejsce dla każdego, kto lubi kolorować i szuka wspaniałych obrazków do zabawy. Strona oferuje ogromny wybór kolorowanek z różnych kategorii, takich jak zwierzęta, pojazdy, postacie z bajek, a nawet mandale.

    Wspaniałe miejsce dla każdego, kto szuka dobrej zabawy i chce rozwijać swoją kreatywność. Gorąco polecam tę stronę!

Zostaw własny komentarz