Polowanie na ćmy hitem TVP


Pierwszy odcinek serialu Polowanie na ćmy oglądnęło aż 2,6 mln widzów w momencie największej oglądalności obejrzało w TVP1 w niedzielę, 19 marca premierowy odcinek serialu. To najlepszy wynik uzyskany wśród nowości serialowych emitowanych od początku 2023 roku we wszystkich stacjach telewizyjnych.

Polowanie na ćmy / fot. TVP

W niedzielę TVP1 z udziałem 7,95% była liderem dnia. W TOP10 programów weekendu aż 6 należało do TVP.

Średnia widownia „Polowania na ćmy„ w TVP1 wyniosła 2,4 mln osób, a udział w paśmie był na poziomie 17,6%. Tego dnia ”Polowanie na ćmy” zajęło też znakomite 4. miejsce wśród wszystkich tytułów serialowych dostępnych na vod.tvp.pl.

Serial Jedynki ukazuje historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami. Scenariusz powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905”. Głównymi bohaterkami opowieści są trzy niezwykłe kobiety: Yvette (Sonia Mietielica); Franciszka Szlimakowska (Monika Krzywkowska) oraz Nastazja Jurina (Daria Polunina), które w obliczu rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie. Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, a scenariusz napisały Anna Gabryś oraz Katarzyna Tybinka.

Drugi odcinek niedzielnego hitu Jedynki „Polowanie na ćmy” już 26 marca o godz. 20.20 oraz na TVP VOD.

W weekend widzowie licznie obejrzeli inne propozycje Telewizji Polskiej. W piątek, 17 marca TVP1 i TVP Info wyemitowały film dokumentalny „Na granicy„. Łączna widownia wyniosła 1,2 mln widzów przy udziałach 10,7%. W sobotę, 18 marca kolejny odcinek najnowszego sezonu ”The Voice Kids” w TVP2 zgromadził 1,7 mln przy udziałach 14,1%.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Pola pisze:

    A mam pytanie- Dlaczego taką produkcje typowo „Netflixową’ TVP transmituje o godz 20;0 kiedy dzien jest dluższy a dzieci chetnie siedzą przy telewizorze? I na co te dwa miliardy poszly na scenografię ktora odbywa sie w domu publicznym ?Bardzo prosze takie filmy puszczac na antenie pozniej moze o godz 23 wkoncu sama nazwa wskazuje „polowanie na ćmy’ juz wiemy o co chodzi w tym filmie wiec godzina powinna byc zdecydowanie pozniejsza!

  2. Tadeusz pisze:

    Już lepszego tematu twórcy nie znaleźli?

Zostaw własny komentarz