Polska wyprodukuje i sprzeda Ukrainie 100 KTO Rosomak. Zapłacą UE i USA


Ukraina kupi od Polski 100 Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak. Pojazdy są produkowane w Siemianowicach Śląskich. Za zakup zapłaci Unia Europejska i Stany Zjednoczone.

KTO Rosomak / fot. US Army

„Wczoraj otrzymałem od premiera Ukrainy Denysa Shmyhala zamówienie na 100 Rosomaków produkowanych właśnie w tej firmie. Ukraina to dzisiaj szaniec wolności, a my stajemy się dostarczycielem bezpieczeństwa dla innych” - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki w Zakładach Rosomak S.A. w Siemianowicach Śląskich.

KTO Rosomak to kołowy transporter opancerzony produkowany w Polsce w oparciu o licencyjną wersję bazową pojazdu, AMV XC-360P, konstrukcji fińskiej firmy Patria. Istnieje kilkanaście różnych wersji Rosomaka.

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. MM pisze:

    Jak Mateusz Morawiecki mówi że „Za zakup zapłaci Unia Europejska i Stany Zjednoczone.” to ja wierzę.

  2. Jfjf pisze:

    Kupi?? Hahaha chyba dostanie za darmo a polscy podatnicy za to zapłacą jak za całą resztę

Zostaw własny komentarz