Gwiazda Królowej Kleopatry od Netflix kontratakuje. Egipską reakcję oceniła jako osadzoną w rasizmie


Ma platformie Netflix miała miejsce premiera cztero-odcinkowego projektu dokumentalnego o tytule „Królowa Kleopatra”. W serialu, który zdążył wywołać niemałą burzę jeszcze przed oficjalnym debiutem, główną rolę wcieliła się Adele James. Teraz aktorka odniosła się do krytyków serialu.

„Królowa Kleopatra” Netflix

Egipski prawnik Mahmoud al-Semary złożył pozew przeciwko Netflix, oskarżając giganta o zakłamania historyczne. Al-Semary wezwał do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie zarządzania firmą, zablokowania usługi przesyłania strumieniowego firmy i zakazania wszelkich transmisji przedstawiających zniekształcony pogląd na egipską tożsamość.

Do sprawy odniosła się także egipska Najwyższej Rady Starożytności wskazując, że ukazanie królowej Kleopatry w tej produkcji kłóci się z oczywistymi faktami historycznymi oraz z relacjami historyków. Netflix pozycjonuje serial jako film dokumentalny o tematyce historycznej.

James postanowiła skomentować sytuację podczas podcastu „The Wayne Ayers”. Aktorka uznał pozew za „zabawny” i „ekstremalną reakcję” zakorzenioną w rasizmie.1

  1. „I think it’s quite funny, the level of threat that you must feel just on my skin tone to file a lawsuit against an entire streaming service. That, to me, is, it really is extreme. It’s a really extreme reaction, and it’s 100% fundamentally rooted in racism which is a very modern ideology. Link do podcastu tutaj.” []

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonymous pisze:

    Jeśli nie masz żadnych innych argumentów, oskarż wrogów o rasizm.

Zostaw własny komentarz