Bottiglieria 1881 pierwszą w historii polską restauracją z dwoma gwiazdkami Michelin


Bottiglieria 1881 z Krakowa pierwszą w historii polską restauracją, którą uzyskała dwie gwiazdki Michelin. To ogromne wyróżnienie dla szefa kuchni, całego zespołu, ale także polskiej kuchni jako takiej.

„W swojej kuchni korzystamy z produktów lokalnych, najlepszej jakości. Rozumiemy, że aby osiągnąć wyjątkowy smak, niezbędny jest czas i cierpliwość. W dania wkładamy cały swój wysiłek, niczego sztucznie nie przyspieszamy. Pozyskujemy produkty od małych dostawców, którzy stosują dawne, tradycyjne techniki. Stawiamy na świeżość składników. Wierzymy, że na wyjątkowy smak składają się starannie wyselekcjonowane produkty” - przeczytamy na stronie lokalu.

Wszystkie przewodniki Michelin zawierają system oceny miejsc opisywanych w przewodnikach, będący wskazówką dla zwiedzających. Jest to system trójstopniowej oceny:

*** zobacz koniecznie
** warto odwiedzić
* godne uwagi

Poza gwiazdkami inspektorzy Michelin przyznaj także rekomendacje lub wyróżnienia Bib Gourmand.

Przewodnik Michelin na 2023 uwzględniający lokale z Krakowa, Poznania i Warszawy zamieścił opis 49 restauracji, w tym:

  • 1 restauracja z dwiema Gwiazdkami MICHELIN (krakowska Bottiglieria)
  • 2 restauracje z jedną Gwiazdką MICHELIN (poznańska Muga i warszawska NUTA)
  • 7 restauracji z wyróżnieniem Bib Gourmand (krakowski MOLAM, pozńańskie Fromażeria i TU. REStAURANT oraz warszawskie Koneser Grill, Kieliszki na Próżnej, Le Braci i alewino)
  • oraz 39 lokali z rekomendacją inspektorów Michelin
Gratulujemy!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Szkoda, że jest tylko degustacyjne menu (bardzo drogie), to standard w takich lokalach, ale szkoda, że nie można zamówić jakiś dań głównych indywidualnie

Zostaw własny komentarz