Centralne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów 2023


We wtorek 11 lipca 2023 r. Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Instytut Pamięci Narodowej organizują Centralne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej.

Mural „1943 Zbrodnia Wołyńska. Prawda i pamięć” / fot. Mateusz Opasiński, CC-BY-SA 3.0

Uroczystości objęte patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zainauguruje Msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Po liturgii na Grobie Nieznanego Żołnierza zostaną złożone kwiaty. Obchody zakończy uroczysty Apel Pamięci przy pomniku Ofiar na Skwerze Wołyńskim na Żoliborzu, przy którym zostaną złożone wieńce i kwiaty, podobnie jak przy pomniku 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

Program

11 lipca 2023 r., Warszawa
godz.10.30 – Katedra Polowa Wojska Polskiego, ul. Długa 13/15
godz.12.00 – Grób Nieznanego Żołnierza, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1/3
godz.13:00 – Pomnik Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II RP na terenie województw płd. wsch. w latach 1942 – 47 oraz pomnik 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, Skwer Wołyński, ul. Gdańska

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz