Nowy nabytek Wojska Polskiego. Pierwszy śmigłowiec do walki z okrętami podwodnymi już w Polsce


Śmigłowiec AW101, znany z zaawansowanych zdolności w zwalczaniu okrętów podwodnych, dotarł dziś do Polski. Zakup tej maszyny stanowi ważny krok w modernizacji polskich sił zbrojnych i wzmocnieniu zdolności obronnych kraju na morzu. Polska, inwestując w tak zaawansowane technologie, podkreśla swoje zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa w regionie Bałtyku.

AW101 (Merlin HM1 )z torpedą Sting Ray

Śmigłowiec AW101, produkowany przez firmę Leonardo, jest jednym z czołowych śmigłowców wielozadaniowych na świecie, zdolnym do wykonywania operacji zwalczania okrętów podwodnych (ASW). Jego wysoce zaawansowane systemy sonarowe pozwalają na skanowanie dużych obszarów morskich w poszukiwaniu okrętów podwodnych. Gdy taka jednostka zostanie wykryta, AW101 może w szybki i skuteczny sposób zareagować, zrzucając torpedy przeciwpodwodne lub skorzystać z innych środków do jej neutralizacji.

Dodatkowo, jego nowoczesne sensory i systemy elektroniczne pozwalają mu na efektywną współpracę z innymi jednostkami morskimi, co zwiększa skuteczność misji ASW. Awionika śmigłowca AW101 jest zintegrowana tak, by zapewnić załodze szybkie i precyzyjne informacje o sytuacji taktycznej, co czyni go niezastąpionym narzędziem w operacjach zwalczania okrętów podwodnych.

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę, a tutaj zapoznasz się z naszą encyklopedią broni i uzbrojenia:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    1. za mało
    2. czy będą z torpedami te polskie?

Zostaw własny komentarz