22 śmigłowce AW101 wzmocnią polskie wojska aeromobilne


Minister obrony narodowej zapowiedział dziś zakup 22 wielozadaniowych śmigłowców AW101, które są produkowane w PZL Świdnik. Mają wzmocnić wojska aeromobilne.

AW101 (Merlin HC3) w Afganistanie / fot. Corporal Andy Benson, RAF/MOD

Śmigłowiec AW101 jest używany w wojskach aeromobilnych ze względu na jego zdolność do przewozu dużej liczby żołnierzy oraz wyposażenia. Jego trzy silniki zapewniają dodatkową moc i redundancję, co jest ważne w trudnych warunkach. W zakresie wykorzystania wojskowego, śmigłowiec może być przystosowany do różnych misji dzięki modularnej konstrukcji i zaawansowanym systemom awioniki. W praktyce jest często wykorzystywany w operacjach desantowych oraz w roli wsparcia dla jednostek naziemnych.

Wszechstronność platformy AW101 pozwala klientom na skonfigurowanie śmigłowca do pełnienia szerokiej gamy podstawowych i pobocznych ról. Śmigłowiec wyposażony w zaawansowaną awionikę i systemy misji, w połączeniu z dużym zasięgiem i wytrzymałością, zapewnia trwałość operacyjną podczas wszystkich misji. Ta elastyczność misji sprawia, że AW101 jest zaawansowanym, wszechstronnym i sprawnym śmigłowcem wielozadaniowym.

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę, a tutaj zapoznasz się z naszą encyklopedią broni i uzbrojenia:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Pepe pisze:

    wojska aeromobilne - kto wymyśla takie nazwy?
    Powietrzno-desantowe są złe?

  2. Anonim pisze:

    Dlaczego nie Chinooki? Wydatek bez sensu...

Zostaw własny komentarz