Bogusław Wołoszański. Znany popularyzator historii wystartuje z ramienia KO


Bogusław Wołoszański, znany popularyzator historii, kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu z Piotrkowa Trybunalskiego. Tam zwyczajowo z list PiS startuje Antoni Macierewicz, który jest historykiem.

Bogusław Wołoszański / fot. Ralf Lotys, CC-BY-SA 3.0

Bogusław Wołoszański to polski dziennikarz, reżyser oraz producent telewizyjny, najbardziej znany z prowadzenia programów o tematyce historycznej.

W swojej karierze stworzył wiele programów i filmów dokumentalnych, które były nie tylko dobrze przyjęte przez widzów, ale również przyczyniły się do popularyzacji wiedzy o najważniejszych wydarzeniach XX w. Jego najbardziej rozpoznawalnym cyklem programowym jest „Sensacje XX wieku”, który w przystępny sposób przedstawia ważne epizody z historii świata.

Wołoszański znany jest ze swojego charakterystycznego stylu narracji oraz za dokładność w przedstawianiu faktów. Przez wiele lat swojej kariery był związany z Telewizją Polską, gdzie realizował swoje najbardziej znane produkcje. Od 2011 r. do 2014 r. prowadził na antenie Polsat Play program p„Skarby III Rzeszy”, a następnie od wiosny 2014 r. prowadzi nowy cykl dokumentalny „Tajna historia XX wieku”, również na antenie Polsat Play.

Wołoszański jest także autorem książek opartych na jego programach telewizyjnych.

Pod pseudonimami „Ben„ i „Rewo„ tajnie współpracował z Pionem I Służby Bezpieczeństwa. W 1985 r. podjął współpracę z Departamentem I MSW, co jak twierdzi Wołoszański, pozwoliło mu na realizację programu ”Sensacje XX wieku” w Londynie. Podaje także, że: „Nie donosiłem na nikogo, nie oskarżałem nikogo. Nie ma żadnego dokumentu lub świstka papieru podpisanego przeze mnie, który wskazywałby, że donosiłem na brytyjską Polonię.”

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz