Dewajtis - premiera już dziś! Oto co musisz wiedzieć o nowym serialu TVP


W tym roku Telewizja Polska prezentuje kolejną perełkę dla miłośników dramatów historycznych - serial Dewajtis, oparty na bestsellerowej powieści Marii Rodziewiczówny. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany na antenie TVP1 17 września o godz. 20:20.

Premierowy odcinek Dewajtis dziś w TVP

Dewajtis / fot. TVP

Twórcy pod wodzą Ilony Łepkowskiej przygotowali siedmioodcinkową sagę osadzoną w malowniczym świecie XIX-wiecznej Żmudzi. Widzowie przeniosą się do epoki, gdzie honor i wartości rodzinne dominują nad codziennym życiem. Śledząc losy społeczności zaściankowo-dworskiej, poznamy przede wszystkim Marka Czertwana, młodzieńca rozerwanego między obowiązkami a osobistymi pragnieniami.

W sercu opowieści stoi dąb Dewajtis, symbol tradycji i międzypokoleniowej wspólnoty. Marek, choć obarczony odpowiedzialnością za obcy majątek, próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, gdzie dylematy moralne i osobiste wybory stawiają bohatera przed trudnymi decyzjami. Czy Marek sprosta oczekiwaniom swojego ojca i zapewni przyszłość majątkowi Poświte? Pierwsze odpowiedzi już wkrótce na antenie TVP1.

Czytaj takżeŻmudź. Historia i geografia Żmudzi - gdzie znajduje się Żmudź?

Kto w obsadzie Dewajtis?

Karol Dziuba, znany z takich produkcji jak Zenek czy Korona królów. Jagiellonowie, wcieli się w kluczową postać Marka w najnowszym serialu kostiumowym Telewizji Polskiej Dewajtis. Aktorzy obsadzeni w pozostałych rolach również robią wrażenie. Mirosław Baka w roli ojca głównego bohatera to tylko początek imponującej listy. Na ekranie ujrzymy także takie gwiazdy jak Michalina Olszańska, Małgorzata Pieczyńska, Maria Pakulnis czy Tomasz Sapryk. W serialu pojawią się także Anna Bielawska, Elżbieta Trzaskoś, Jakub Gąsowski, Jan Hrynkiewicz, Grażyna Barszczewska, Wojciech Skibiński, Janusz Rafał Nowicki, Marek Bukowski, Dawid Dziarkowski, Jakub Guszkowski, Wacław Warchoł, Aleksandra Machalica, Marta Mazurek i wielu innych.

Z takim składem Dewajtis zapowiada się jako jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku. Premiera już niebawem na antenie TVP1. Czekacie?

Dewajtis - trailer

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Agula pisze:

    Jestem mile zaskoczona.Zobaczymy co będzie dalej...

  2. Katarzyna pisze:

    JESTEM TAK BARDZO ZADOWOLONA ŻE TVP ZREALIZOWAŁA SERIAL DEWAJTIS UWIELBIAM KSIĄŻKI MARII RODZIEWICZÓWNY

Zostaw własny komentarz