Putin utworzył Narodowe Centrum Pamięci Historycznej


Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o utworzeniu Narodowego Centrum Pamięci Historycznej. Nowa jej czele stanie Elena Malyszewa.

Zgodnie z oficjalnie udostępnionymi dokumentami Centrum powstało w celu „zachowania i ochrony tradycyjnych rosyjskich wartości duchowych i moralnych, kultury i pamięci historycznej oraz realizacji projektów i inicjatyw o znaczeniu społecznym”.

Do 1 lutego 2024 r. rosyjski rząd ma za zadanie przekazać Centrum nieruchomość w Moskwie, a także corocznie przewidzieć dotacje z budżetu na funkcjonowanie Centrum.

Należy się spodziewać, że Narodowe Centrum Pamięci Historycznej będzie służyło do szerzenia rosyjskiej propagandy historycznej, w tym tej twierdzącej, że Rosja nie napadła na Polskę w 1939 r. a wojska rosyjskie pokonały niemieckich rycerzy w bitwie pod Grunwaldem.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz