Casio G-SHOCK – historia zegarków, które zawojowały świat


Zegarki Casio z serii G-SHOCK to jedne z najbardziej rozpoznawalnych modeli tych urządzeń, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Dzięki swojej unikalnej i niezwykle charakterystycznej budowie oraz designowi zyskały rzesze fanów. Choć w podświadomości wielu ludzi nazwa G-SHOCK kojarzy się przede wszystkim z masywnym, wysoce wytrzymałym urządzeniem sportowym, równie dobrze prezentuje się z eleganckim garniturem. Aby zrozumieć fenomen tych zegarków, warto zapoznać się z historią tej marki.

Początki marki Casio – jak powstała słynna seria G-SHOCK?

Casio G-SHOCK / fot. CC BY-SA 3.0

Na początku lat 80. XX wieku do zespołu pracującego w firmie Casio dołączył ambitny inżynier – Kikuo Ibe. Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenia z zegarkami, chciał stworzyć urządzenie, które będzie niezwykle odporne i wytrzymałe na czynniki mechaniczne i zewnętrzne. W 1981 roku jego trzyosobowy zespół postawił sobie za cel stworzenie zegarka, który spełniałby założenia tzw. potrójnej dziesiątki. Po pierwsze, urządzenie musiało przetrwać w stanie nienaruszonym upadek z 10 metrów, następnie wytrzymać ciśnienie wynoszące 10 atmosfer i zapewnić aż 10 lat pracy na jednej baterii. Lata pracy i liczne prototypy w liczbie przekraczającej 200 sztuk, nie przyniosły rezultatów. Cel pozostawał nieosiągnięty.

G-SHOCK – niezniszczalna legenda wśród zegarków

Mimo licznych nieudanych prób i prototypów, w 1983 roku nastąpił przełom – zespół Kikuo skonstruował zegarek, którego powodzenie okazało się uzależnione od trzech warunków. W ten sposób powstała wstrząsoodporna obudowa z wyodrębnioną pustą konstrukcją w środku, amortyzowanymi elementami mechanizmu i unikalnym kształtem koperty. Została ona dodatkowo zabezpieczona zewnętrzną obudową z gumy. Pasek zegarka został opracowany w taki sposób, aby maksymalnie niwelować uderzenia i wstrząsy. Mimo powodzenia całego przedsięwzięcia, ówczesny G-SHOCK nie zyskał uznania w Japonii. Z kolei w Stanach Zjednoczonych niemal natychmiast przypadł do gustu klientom, którzy poszukiwali solidnego zegarka o charakterystycznym, surowym wyglądzie.

Casio G-SHOCK – stylowy akcent z najwyższej półki

Obecnie zegarki G-SCHOCK cieszą się niezaprzeczalną popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Dzięki licznym funkcjom, zastosowaniom, a przede wszystkim najwyższej jakości są chętnie wybierane przez ludzi w każdym wieku. Zegarki męskie i zegarki damskie G-SHOCK są dziś uznawane za ikonę stylu i klasy, niezmiennie zachowując miano czasomierzy, które zawojowały świat. Oprócz typowo eleganckich, klasycznych modeli, dostępne są także zegarki survivalowe, modele o wyszukanym wzornictwie, a także kolorystyce. Dostępne są również liczne serie limitowane, a także wiele specjalistycznych modeli z dodatkowymi funkcjami, jak chociażby kompas, czy barometr.

Mimo że od czasu skonstruowania pierwszego modelu minęło dużo czasu, zegarki Casio G-SHOCK charakteryzują się wieloma nowymi seriami i funkcjami. Wytrzymałość, funkcjonalność i unikalny design – wszystkie te cechy niezmiennie łączą ze sobą modele linii G-SHOCK. Jeśli szukasz dla siebie solidnego i stylowego zegarka, warto, koniecznie odwiedź stronę: https://fabrykazegarkow.pl. Znajdziesz tam m.in. szeroki wybór kultowych modeli Casio.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z fabrykazegarkow.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Krzysztof pisze:

    Dobra, nie ważne że artykuł krótki, i praktycznie w każdym zdaniu są powtórzenia o niezawodności,zresztą artykuł to praktycznie kalka innego artykuł, nie wiem nie jestem polonista to też nie jest ważne. Ale kurde no zdjęcie to mogliście wstawić kurde g-shocka a nie chińska podróbke, nigdy nawet podobny g-shock nie istniał.

  2. Adam pisze:

    Tylko czemu na zdjęciu nie ma GSHOCK tylko jakaś inspiracja-imitacja-podróbka-fake?

  3. Svenus pisze:

    No ale do zdjęcia, to wypadałoby użyć zegarka marki Casio, a nie jakiegoś „wynalazku”...

Zostaw własny komentarz