Radosław Sikorski proponuje Niemcom kreatywne rozwiązanie kwestii reperacji


Podczas oficjalnej wizyty szef polskiego MSZ spotkał się w Berlinie z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock. Polski minister na konferencji prasowej poruszył temat reparacji.

Ruiny wysadzonego przez Niemców Pałacu Saskiego i jego jedyny ocalały fragment

Radosław Sikorski na konferencji prasowej podkreślał, że liczy na dobrą współpracę z europejskimi, demokratycznymi Niemcami. Takie Niemcy uznał za sojusznika Polski. Podkreślił jednak, że ważną rolę w relacjach polsko-niemieckich odgrywa historia. Stąd na konferencji obok tematów związanych ze współpracą i wojną na Ukrainie podniósł także kwestię reparacji.

„Będę też prosił panią minister, aby rząd niemiecki kreatywnie pomyślał, jak znaleźć formę rekompensaty strat wojennych, czy zadośćuczynienia” - powiedział Radosław Sikorski.

Czy to zatem wstęp do polsko-niemieckich rozmów w sprawie reparacji lub innej formy zadośćuczynienia za zniszczenia wojenne dokonane w Polsce i na Polakach przez Niemców?

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz