Polski Słownik Biograficzny. Opracowanie i udostępnienie Listy Haseł do serii uzupełniającej - konferencja


Zapraszamy na konferencję Polski Słownik Biograficzny imprimis podsumowującą projekt Opracowanie i udostępnienie Listy Haseł do serii uzupełniającej Polskiego Słownika Biograficznego realizowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa” (NdS/541591/2021/2022) w Zakładzie Polskiego Słownika Biograficznego Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk.

Konferencja odbędzie się 6 marca 2024 r. w Dużej Auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie o godzinie 10.30. Z wydarzenia będzie realizowany bezpośredni streaming na naszym profilu na Facebooku.

Program konferencji:

10.30 Prof. Andrzej Romanowski: Wprowadzenie

10.45 Dr Maria Czeppe: Bohaterowie, autorzy i redaktorzy

11.00 Dr hab. Agnieszka Biedrzycka:

Kozacy, Rusini, Ukraińcy w opublikowanych i planowanych hasłach Polskiego Słownika Biograficznego

11.15 Dr hab. Elżbieta Orman, prof. IH PAN:

Elementy mikrohistorii w biogramach Polskiego Słownika Biograficznego

11.30 Dyskusja

Przerwa

12.15 Dr Agata Barzycka-Paździor:

Kanon biogramu Polskiego Słownika Biograficznego w teorii i praktyce redakcyjnej

12.30 Mgr Mariusz Ryńca:

Podsumowanie projektu ministerialnego: Opracowanie i udostępnienie Listy Haseł do serii uzupełniającej Polskiego Słownika Biograficznego

12.45 Dyskusja

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz