Korona królów. Jagiellonowie. Streszczenie odcinków 176-180, godziny emisji i opisy historycznej telenoweli TVP1


Korona królów. Jagiellonowie to serial historyczny o dynastii Jagiellonów emitowany w TVP1. Poznaj godziny emisji i opisy poszczególnych odcinków serialu Korona królów. Jagiellonowie, które nadawane są od wtorku do czwartku w TVP1 o godzinie 20:30.

Korona królów. Jagiellonowie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 176
(środa, 5 czerwca, godz. 20:30 TVP1)

W drodze do Chęcin. Styczeń 1428. Przyjaciele Hinczy (Kamil Szklany), udając zbójów, odbijają go w drodze do twierdzy w Chęcinach. Na ich trop wpada Jan z Czyżowa (Bartosz Obuchowicz). Zofia (Maria Pawłowska) i Jadwiga (Maja Szopa) zawiązują sojusz. Królowa będzie szukać pasierbicy męża. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) jest nadal w Wilnie. Jego zbrojni przejmują list Witolda (Michał Chorosiński) do Krzyżaków, w którym w zamian za poparcie w kwestii korony obiecuje im korzystny arbitraż w sprawie granicy z Polską. Pietrek (Mateusz Tomaszewski) decyduje się wyruszyć z Zawiszą (Robert Jarociński) i Samborem (Kacper Młynarkiewicz) na Turków.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 177
(czwartek, 6 czerwca, godz. 20:30 TVP1)

Hincza w tarapatach. Luty 1428. Jan Hincza (Kamil Szklany) jest w lochu, w ciężkim więzieniu na zamku w Chęcinach. Jan z Czyżowa (Bartosz Obuchowicz) obiecuje, że wstawi się u króla za nieszczęsnym więźniem. Zofia (Maria Pawłowska) zaczyna szukać męża dla Jadwigi (Maja Szopa). Jagiełło (Sebastian Skoczeń) wybacza księciu Witoldowi (Michał Chorosiński) jego konszachty z Krzyżakami i zgadza się na jego starania o koronę. Dowiaduje się od Witolda, że to Strasz (Paul Matura) donosił na królową. Lech (Mariusz Jakus) sugeruje Niemirze (Renia Gosławska), że rozwiązaniem ich problemu byłby jej ślub z bogatym starcem. Zygmunt Luksemburski (Wojan Trocki) i Barbara Cylejska (Marta Jarczewska) planują skłócić Witolda nie tylko z Jagiełłą, ale i z papieżem. Adam Świnka (Bartosz Jędraś) odkrywa, że Strasz jest szpiegiem Luksemburczyka.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 178
(środa, 12 czerwca godz. 20:30 TVP1)

Powrót króla. Wiosna 1428. Niemira (Renia Gosławska) postanawia wydać się za bogatego starca. Jej wybrankiem zostaje bednarz Sobiesław (Marek Siudym). Król (Sebastian Skoczeń) wraca na Wawel. Jan z Czyżowa (Bartosz Obuchowicz) chce się wstawić za Hinczą, a Adam Świnka (Bartosz Jędraś) chce zdemaskować Strasza (Paul Matura). Po rozmowie ze Świnką dla króla jest teraz jasne, że oskarżenie Zofii (Maria Pawłowska) o złe prowadzenie było intrygą Zygmunta Luksemburskiego. Próbuje pogodzić się z żoną. Czy mu się to uda?

Czytaj takżeZofia Holszańska musiała publicznie przysięgać wierność Jagielle. Na dworze wybuchł gigantyczny skandal

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 179
(środa, czerwca, godz. 20:30 TVP1)

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 180
(poniedziałek, czerwca, godz. 20:30 TVP1)

Streszczenie odcinków 181-185 serialu dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz