La Promesa - pałac tajemnic. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-10 kostiumowej telenoweli w TVP2


La Promesa - pałac tajemnic to telenowela historyczna, której akcja toczy się  początku burzliwego XX wieku w zachwycających krajobrazach południowej Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane w czwartki i piątki o godz. 15:05 w TVP2, trwają ok. 45 minut.

Serial La Promesa - pałac tajemnic / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

La Promesa - pałac tajemnic odcinek 6
(piątek, 12 lipca, godz. 15:05 TVP2)

Mauro tłumaczy się przed szefem służby ze śladów szminki, które ma na ustach po pocałunku z Leonor. Musi ukrywać prawdę, że nawiązał romans z córką markiza. Pałac szykuje się do pogrzebu zamordowanego panicza Tomasa. Jego siostra - bliźniaczka Catalina - nie chce wziąć udziału w ceremonii. Jimena nie może pogodzić się z faktem, że została wdową. Postanawia wrócić do rodziców. Markiza próbuje zatrzymać ją w pałacu. Policja ponownie przeszukuje wszystkie pokoje; sierżant Funes chce znaleźć ślady krwi, które pozostawił zabójca, przenosząc ciało Tomasa w inne miejsce.

La Promesa - pałac tajemnic 7
(czwartek, 18 lipca, godz. 15:05 TVP2)

Catalina, na wieść, że Simona postanowiła rzucić pracę, robi wszystko, żeby zatrzymać wierną kucharkę. Zaprasza ją do salonu i opowiada jej, jak ważną postacią była dla niej i Tomasa, gdy byli dziećmi. Obiecuje też, że powróci do przyjacielskich stosunków ze służbą, którym kres położyło przybycie Cruz Ezquerdo, drugiej żony markiza. Pia proponuje Petrze zawieszenie broni, ale ta nie chce słuchać. Sierżant Funes zarządza ponowne przeszukanie wszystkich pomieszczeń w pałacu. Jana próbuje nie dopuścić do rewizji swojego pokoju, za co na rozkaz sierżanta zostaje zamknięta w osobnym pomieszczeniu, bez jedzenia i picia. Manuel ostro protestuje przeciwko takim bezprawnym działaniom. Leonor nadal uwodzi Mauro, który próbuje ją powstrzymać w obawie przed konsekwencjami.

La Promesa - pałac tajemnic 8
(piątek, 19 lipca, godz. 15:05 TVP2)

Simona wypytuje Candelę o przepis na wyborną potrawkę z królika, którą ta rzekomo zrobiła w dniu pogrzebu Tomasa. Candela improwizuje na całego. Petra opowiada markizie, jak Jana wymknęła się z pułapki, którą na nią zastawiła. Pia prosi markizę, żeby nie pozwoliła Petrze wchodzić w jej kompetencje. Cruz odpowiada, że ma do Petry całkowite zaufanie, a Pia nie wybrnęła jeszcze z afrontu, jaki popełniła wobec Barona. Nie chce też słyszeć o zatrudnieniu dodatkowej pomocy do kuchni. Tymczasem Pia otrzymuje paczkę z kosztownym klejnotem i otwiera ją w obecności służby. Wszyscy zachodzą w głowę kim jest hojny wielbiciel gospodyni. Lope czyta na głos list od Antonita, syna Simony. Niestety, w najciekawszym momencie rozlega się dzwonek obwieszczający koniec przerwy. Mauro w końcu wpada w słodkie sieci Leonor i daje się zaprosić do jej pokoju. Sielankę przerywa natarczywe pukanie do drzwi.

Czytaj takżePałac El Rincón z serialu La Promesa - pałac tajemnic

La Promesa - pałac tajemnic 9
(czwartek, 25 lipca, godz. 15:05 TVP2)

Kucharka Simona próbuje odkryć tajemnicę przepisu na potrawkę z policzków wołowych, która zachwyciła mieszkańców pałacu. Jego rzekoma autorka Candela twierdzi, że nie pamięta własnej receptury. Sierżant Funes przesłuchuje służącą Janę. Podejrzewa ją o romans z paniczem Manuelem, który został dziedzicem majątku po śmierci Tomasa. Panna Leonor, zainspirowana lekturą „Romea i Julii” Szekspira, daje się ponieść miłości do lokaja Mauro. Tymczasem nowa służąca wdowy Jimeny ogłasza, że jest narzeczoną Maura. Sierżant Funes informuje markiza i jego żonę, że głównym podejrzanym w śledztwie jest ich syn Manuel.

La Promesa - pałac tajemnic 10
(piątek, 26 lipca, godz. 15:05 TVP2)

Sierżant Funes przedstawia markizowi i jego żonie poszlaki, które mają świadczyć o winie ich syna Manuela. Markiza ostrzega męża, że prawda na temat zabójstwa Tomasa może okazać się dla rodziny niewygodna. Skrajnie wyczerpana kucharka Simona mdleje w trakcie pracy. Podkuchenna Candela próbuje przejąć jej obowiązki, z marnym skutkiem. Służąca Jana pyta pannę Leonor o zdjęcie z jej albumu. Rozpoznaje na nim swoją zamordowaną matkę, która przed laty była służącą w pałacu La Promesa. Leonor wyjaśnia, że Dolores, jej córeczka i synek zaginęli bez śladu.

Streszczenie odcinków 11-15 dostępne będzie tutaj.

Więcej o tym serialu:

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz