Pałac El Rincón z serialu La Promesa - pałac tajemnic


W miejscowości Aldea del Fresno znajduje się Pałac El Rincón, na terenie którego nagrano część scen w hiszpańskiej kostiumowej telenoweli La Promesa - pałac tajemnic.

Bohaterowie serialu La promesa - pałac tajemnic na tle Pałacu El Rincón / fot TVE

Pałac El Rincón wybudowano w 1862 roku na zlecenie hiszpańskiego bankiera Juana Manuela de Manzanedo y González, który w 1875 roku został mianowany księciem Santoña przez króla Alfonsa XII jako wyraz wdzięczności za wsparcie dla Restauracji Burbonów (powrotu Hiszpanii do ustroju monarchii z dynastią Burbonów). Aldea del Fresno znajduje się we wspólnocie autonomicznej Madryt, ok. 50 km na zachód od stolicy Hiszpanii.

Pałac El Rincón słynął z organizowanych polowań, na które przybywali znamienici goście, w tym król Alfonso XIII i królowa Wiktoria Eugenia Battenberg (wnuczka brytyjskiej królowej Wiktorii). Wizyty te upamiętnione są na kafelkach zdobiących jedną z pałacowych bram. Pałac odwiedzali także potomkowie tej królewskiej pary: Juan de Borbón, hrabia Barcelony; król Jan Karol I oraz książę Asturii oraz obecny król Hiszpanii Filip VI.

Bohaterowie serialu La promesa - pałac tajemnic na tle Pałacu El Rincón / fot TVE

Podczas hiszpańskiej wojny domowej pałac El Rincón został przejęty przez siły republikańskie, a następnie służył jako kwatera główna generała Franco podczas bitwy pod Brunete.

Pałac El Rincón ma również bogatą historię związaną z hiszpańskim kinem. Były w nim realizowane takie tytuły jak Remando al viento z Hugh Grantem oraz Mientras dure la guerra (Póki trwa wojna) opowiadający o czasach wojny domowej. W 2012 roku modelka Charise Verhaert poślubiła w El Rincón Julio José Iglesiasa.

Więcej o tym serialu:

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz