28. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Krakowie


Jeszcze tylko jutro (tj. 11 grudnia) można zgłaszać się do udziału w grze miejskiej „Wywieś sztandar”, którą organizuje Muzeum PRL z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Gra plenerowa jest przeznaczona dla młodzieży powyżej 12 roku życia. Miejscem gry będzie Nowa Huta, a jej akcja odbywać się będzie w rocznicę wprowadzenia  stanu wojennego. 2-4 osobowe patrole będą przemierzać ulice Nowej Huty szukając punktów kontrolnych, w których do wykonania będą specjalne zadania.

Na zgłoszenia mailowe na adres: muzeumprl@muzhp.pl Muzeum PRL czeka do piątku 11 grudnia. Zgłoszenia powinny zawierać: imiona i nazwiska uczestników, telefon kontaktowy, nazwę patroli i tajne pseudonimy wszystkich uczestników (szczegóły na stronach Muzeum).  Nagrody dla zwycięzców gry ufundowane są przez IPN.

Gra to tylko jeden z punktów obchodów rocznicy stanu wojennego. Oprócz niej przewidziano także jutro o godzinie 10:00 debatę w Urzędzie Miasta Krakowa pt. „Proces generała”, zaś na niedzielę odbędzie się otwarcie wystawy „Wojna polsko-Jaruzelska”, która będzie poświęcona pierwszym dniom stanu wojennego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz