O naszym apelu w/s gen. Rozwadowskiego w TVP


TVP Warszawa informuje dzisiaj na swoich stronach o apelu „historia.org.pl” w/s nazwania jednej ze stołecznych ulic, placów lub stacji metra imieniem gen. Tadeusza Rozwadowskiego. Ukaże się także materiał filmowy w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim.

Nasz apel do władz Warszawy wystosowaliśmy 30 stycznia 2010 r., w którym informowaliśmy o zasługach generała dla stolicy, a także o tym, że jest dzisiaj postacią niemal zapomnianą. W tym roku przypada 90 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej, a generał przez wielu historyków jest uważany za autora tego wielkiego zwycięstwa.

Apel został ciepło przyjęty przez Warszawiaków i władze miasta w tym przez Zespół Nazewnictwa Miejskiego, który wydał pozytywną opinię wnioskowi „Historia.org.pl”.

16 lutego zbierze się komisja, która zadecyduje o dalszych losach wniosku złożonego przez portal i mieszkańców miasta.

Więcej na ten temat w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim.


Tutaj możesz poprzeć nasz apel: petycje.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz