IV przegląd filmowy „Kogo kręci kino historyczne?”


Codziennie w dniach 15 – 21 kwietnia br. w warszawskim kinie Kultura od godziny 18:00 będzie można zobaczyć biograficzne filmy fabularne opowiadające o losach jednostek, które mocno odcisnęły swoje piętno w historii tak swoich państw, jak i świata.

Kino KulturaWyświetlane będą m.in.: przedpremierowe, pierwsze pokazy w Polsce („Młoda Wiktoria„, „Max Manus„ i „Flammen & Citronen„) oraz m.in. „Admirał”, „Car”, „Różyczka”, ”Eichmann” i ”Generał Nil”. Przed projekcjami w tematykę filmów wprowadzać będą reżyserzy i eksperci, m.in. reż. Márta Mészáros, Ryszard Bugajski, Jan Kidawa-Błoński i prof. Włodzimierz Marciniak. Na koniec przeglądu Muzeum Historii Polski przygotowało otwartą debatę, w której udział wezmą wybitni przedstawiciele kina oraz filmoznawcy z Polski i zza granicy. Wstęp na wszystkie pokazy i debatę bezpłatny.

Podstawowe informacje:

Kogo kręci kino historyczne?

Kino Kultura, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21

15 – 21 kwietnia 2010 r.

Rozpoczęcie seansów: codziennie godz. 18:00 i 20.30

Wstęp wolny – rezerwacja wejściówek: tel. (22) 826 33 35

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz