Nazwanie ul. im. gen Rozwadowskiego w Warszawie jest na dobrej drodze


W styczniu tego roku wystosowaliśmy do władz Warszawy apel w/s nazwania jednej ze stołecznych ulic, placów lub stacji metra imieniem gen. Tadeusza Rozwadowskiego. W lutym TVP Warszawa wyemitowała materiał popierający naszą inicjatywę. Postanowiliśmy  po pół roku sprawdzić jak wygląda realizacja naszego postulatu.

Rozwadowski

Gen. Tadeusz Rozwadowski

W tym celu 16 września 2010 r. napisaliśmy list do Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, w którym pytaliśmy o postępach w pracach legislacyjnych zmierzających do upamiętnienia generała w stolicy. Zapytaliśmy się także o stosunek do tej kwestii Prezydent Gronkiewicz-Waltz. Oficjalną odpowiedź dostaliśmy w niespełna dwa tygodnie.

Na pismo w imieniu Prezydent Warszawy odpowiedziała Małgorzata Naimska Zastępca Dyrektora Biura Kultury w stołecznym ratuszu. W piśmie dostaliśmy zapewnienie, że:

„Członkowie Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, jak i radni Podkomisji ds. Nazewnictwa Ulic Komisji Kultury i Promocji Miasta w Radzie Warszawy znają i doceniają zasługi Generała Tadeusza Rozwadowskiego i pozytywnie zaopiniowali wniosek o jego upamiętnienie w nazewnictwie”.

To pierwszy krok do nazwania jednego z miejskich obiektów imieniem generała i zarazem nasz sukces, że udało nam się radnych przekonać do naszego wniosku.

W piśmie czytamy dalej, że obecnie w Banku Nazw znajduje się ok. 150 nazwisk bohaterów i wybitnych postaci oczekujących na „swoją” ulicę.

Kolejnym krokiem przybliżającym do pomyślnego finału jest rozesłanie przez radnych ww. Podkomisji pism do władz prawobrzeżnych Dzielnic Warszawy z prośbą o wytypowanie odpowiednich obiektów do nadania imienia gen. Rozwadowskiego. Odpowiedzi na tę prośbę dopiero zaczęły spływać - napisała Małgorzata Naimska.

Sprawę będziemy monitorować, a także na bieżąco informować o postępach w jej realizacji. Zapraszamy także, tych z Państwa, którzy mieszkają w Warszawie o pomoc w wytypowaniu odpowiedniego miejsca. Na propozycje czekać będziemy pod adresem redakcja@historia.org.pl, jeśli spłynie ich co najmniej kilka, przedłożymy je radnym Warszawy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz