„Czarny czwartek” - prapremiera nowego filmu historycznego


Dziś w Gdyni odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Czarny czwartek” opisujący tragiczne wydarzenia Grudnia ’70. Na pokazie oprócz realizatorów byli obecni ranni i rodziny ofiar z Grudnia ’70. Wcześniej ukazał się klip-trailer ballady o Janku Wiśniewskim śpiewanej przez Kazika Staszewskiego z wybranymi scenami z filmu.

Klip-trailer robi ogromne wrażenie. Od razu rzuca się w oczy determinacja realizatorów, by odtworzyć wiernie najmniejszy szczegół. Filmowe sceny były kręcone w miejscach, gdzie rozgrywały się sceny opisywane w produkcji. Twórcy zadbali nawet o to by wiernie odtworzyć dialogi. Jest to wręcz dokumentalny zapis Grudnia ’70.

W filmie wykorzystano ponad 500 statystów, 60 czołgów i wozów bojowych. Zagrało w nim ponad 100 aktorów. Główne role zostały obsadzone doskonole. Zagrali m.in. Piotr Fronczewski, Wojciech Pszoniak, Witold Dębicki, Krystyna Janda.

Kazik na potrzeby filmu przygotował „Balladę o Janku Wiśniewskim”  w nowej aranżacji.

Film trwa 105 minut. Przygotowywanych jest, aż 150 kopii filmu, który na ekrany kin trafi w lutym 2011 r.

Kazik - „Ballada o Janku Wiśniewskim”:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz