Gra przestrzenna „PROjekt hardKOR”


Celem projektu jest przekazanie młodym i przypomnienie starszym mieszkańcom Krakowa i Małopolski wiedzy, w jaki sposób w świecie bez Internetu i telefonów komórkowych powstała i jak działała pierwsza w Europie Wschodniej legalna opozycja - Komitet Obrony Robotników.

Muzeum PRLW sposób atrakcyjny i interaktywny - w formie przestrzenne gry miejskiej – chcemy pokazać i przypomnieć, jak kształtowała się opozycja w PRL-u, jak adwokaci, lekarze, akademicy nawiązywali kontakty z robotnikami, jak radzili sobie ze „ścieżką zdrowia”, wyrzuceniem z pracy, drukiem gazet, książek i ulotek.

Uczestnicy, podzieleni na kilkuosobowe patrole, wyposażeni zostaną w kartę zadań oraz materiały pomocnicze - mapki, foldery informacyjne itd. Ich zadaniem będzie wcielenie się w członków KOR-u, poruszanie się od punktu do punktu po terenie Nowej Huty i Krakowa i rozwiązywanie kolejnych zadań. Dynamika gry oparta będzie o realia tamtych czasów - nie zabraknie milicjantów i tajniaków, którzy staną na drodze śpieszących z pomocą robotnikom KOR-owców.

Uczestnicy - gracze i obsługujący grę - dowiedzą się, dlaczego postulaty sprzed 35 lat pozostają wciąż aktualne. Jesteśmy przekonani, że tak przeprowadzona „lekcja historii najnowszej”, stanie się nie tylko ciekawą, ale także bardzo skuteczną metodą przypomnienia o znaczeniu KORu, a także realiach tamtych czasów, inspirującą do zgłębieniach najnowszej historii Polski również na własną rękę.

Termin: Niedziela, 8 maja 2011 roku, start o godzinie 14.00.

Miejsce: Nowa Huta (rozpoczynamy pod Światowidem).

Zapisy: Mailowo do 7 maja do godziny 15.00 na adres muzeumprl@muzhp.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz