Konkurs wyłoni stałą ekspozycję Muzeum Historii Polski


11 maja godz. 11.00 w warszawskim Kinie Kultura odbędzie się uroczystość ogłoszenia konkursu na stałą ekspozycję plastyczną (znajdzie się w budynku Muzeum Historii Polski, który ma stanąć nad Trasą Łazienkowską w Warszawie).

Muzeum Historii PolskiW uroczystości weźmie udział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Bogdan Zdrojewski, przedstawiciele jury, z przewodniczącym prof. dr. hab. Andrzejem Rottermundem na czele (swój udział w uroczystości anonsował też członek sądu konkursowego, światowej sławy scenograf Allan Starski), historycy oraz inni goście.

Przyszła ekspozycja ma przedstawiać najważniejsze wątki polskiej historii - państwa i narodu - ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wolności - procesów kształtowania i funkcjonowania parlamentaryzmu, instytucji i ruchów obywatelskich, walki o wolność i niepodległość. Obejmuje to m.in. mechanizmy funkcjonowania republiki szlacheckiej, powstania narodowe, dzieje „Solidarności” i dwukrotną odbudowę niepodległości. Wystawa ma zająć przestrzeń ok. 7 tys. m. kw.

Na potrzeby konkursu jego uczestnicy poproszeni zostaną o opracowanie wybranych elementów planowanej ekspozycji stałej:

  • układu funkcjonalno-przestrzennego całości ekspozycji,
  • zarysu koncepcji plastyczno-przestrzennej galerii „Dawna Rzeczpospolita”,
  • koncepcji przestrzeni „Wolne elekcje„ w galerii ”Dawna Rzeczpospolita”,
  • koncepcji przestrzeni „Kultura II RP„ w galerii ”Drogi do niepodległości i niepodległość (1914 – 1939)”,
  • koncepcji przestrzeni edukacyjnej (rozwiązania merytoryczno-plastyczne) dla dzieci w wieku od 4-9 lat.

Organizatorzy będą przyjmować zgłoszenia do 15 czerwca, a 7 listopada jest ostatnim dniem na dostarczenie prac konkursowych. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 6 grudnia br.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz