„Animowana historia Polski” i „Miasto ruin” w prezencie dla Obamy


Prezydent USA Barack Obama otrzymał od naszego Premiera iPada z wgranymi filmami Tomasza Bagińskiego (m.in. „Animowana historia Polski”) Damiana Nenowa (m.in. „Miasto ruin”). Podoba Wam się taka promocja polskiej historii?

Prezent Obama

iPad dla Prezydenta Obamy / fot. kprm.gov.pl

Ponadto Prezydent USA otrzymał grę „Wiedźmin 2” w wydaniu kolekcjonerskim oraz książki Andrzeja Sapkowskiego w wydaniu anglojęzycznym z autografem autora. Wśród prezentów znalazło się także pióro, które odmówiło posłuszeństwa podczas wpisu do księgi pamiątkowej.

„Animowana historia Polski”

„Animowana historia Polski” to wyprawa przez tysiącletnią historię Polski - od Państwa Piastów po obrady Okrągłego Stołu i upadek komunizmu. Projekt zrealizowano jednocześnie w dwóch wersjach: zwykłej 2D I stereoskopowej 3D.

Na „Animowaną historię Polski” składa się około 90 ujęć, w których dostrzec można w sumie 900 unikalnych postaci. Do ich stworzenia użyto ponad czterdziestu ‚postaci klocków’, czyli modułów głów, torsów, rąk, uzbrojenia itp. Na potrzeby filmu stworzono ponad 150 ręcznie malowanych teł, z których kilkadziesiąt wykorzystano. Scenariusz powstał w marcu 2009, zaś prace właściwe rozpoczęły się w sierpniu i trwały do marca 2010. Ostatnie półtora miesiąca poświęcono na stworzenie wersji stereoskopowej.

„Miasto ruin”

„Miasto ruin” powstało studiu Platige Image na zlecenie Muzeum Powstania Warszawskiego jako element ekspozycji. Jest pierwszą cyfrową historyczną rekonstrukcją miasta opartą na dokumentach historycznych. Przedstawia Warszawę wiosną 1945 roku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz