Konferencja prasowa: „1920 - Bitwa Warszawska” - chłop potęgą jest i basta


„1920 - Bitwa Warszawska - chłop potęgą jest i basta” to tytuł jutrzejszej konferencji prasowej Polskiego Stronnictwa Ludowego, na którą został zaproszony Redaktor Naczelny portalu „historia.org.pl” Wojtek Duch.

Wincenty Witos

Wincenty Witos - lider ruchu ludowego w okresie międzywojennym

Termin konferencji jest nieprzypadkowy. Zbiega się z jutrzejszą premierą superprodukcji Jerzego Hoffmana „1920 - Bitwa Warszawska”.  W trakcie konferencji zostanie zaprezentowany niebagatelny wkład polskiego ruchu ludowego w zwycięstwie nad bolszewikami.

Zdaniem  W. Ducha: - „Wzmożone zainteresowanie mediów konferencjami prasowymi w trakcie toczącej się kampanii parlamentarnej to idealny moment na przypomnienie Polakom, że 70% ówczesnych żołnierzy pochodziło ze wsi.  Wkład ruchu ludowego w sierpniowe zwycięstwo był przecież niebagatelny”.

Oprócz Redaktora Naczelnego „historia.org.pl” w jutrzejszej konferencji prasowej weźmie udział prof. Janusz Cisek - konsultant filmu 1920 - Bitwa Warszawska oraz rzecznik prasowy PSL Krzysztof Kosiński.

To nie pierwsze zaproszenie PSL skierowane do portalu „historia.org.pl”. W maju br. nasz portal współtworzył sejmową konferencję poświęconą zamachowi majowemu nazwaną „lekcją historii z PSL”. Jak się okazało maturzyści piszący kilka dni później historię na egzaminie dojrzałości zmierzyli się z tematem blisko związanym z treściami zaprezentowanymi w trakcie konferencji. „Cieszy nas, że praca którą wkładamy w popularyzację historii jest zauważana” - komentuje W. Duch.

Konferencja odbędzie się 26 września 2011 r. o godz. 10:30 w siedzibie PSL w Warszawie. Konferencja będzie prawdopodobnie transmitowana na żywo przez polskie kanały informacyjne.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz