Spotkania autorskie w ramach XX Targów Książki Historycznej |
Inaczej niż w przypadku Targów Książki w Krakowie prezentujemy nie wybór, ale pełne zestawienie wszystkich spotkań autorskich jakie będą miały miejsce w trakcie XX Targów Książki Historycznej.
Impreza rozpoczyna się 24 listopada i potrwa do 27 listopada. Podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.
24 listopada (czwartek)
Robert Lewandowski będzie podpisywał książkę Twórcy stylu świdermajer. Wydawnictwo Świdermajer (24.11.2011/12:30-14:00/stoisko 78).
Lech Kowalski podpisywać będzie książkę Komitet Obrony Kraju (MON-PZPR-MSW). Komitetem próbowano straszyć i szafować Polaków. Na jego forum decydowano jednak o najistotniejszych sprawach związanych z obronnością państwa i stanem bezpieczeństwa w wypadku konfliktu zbrojnego pomiędzy Wschodem i Zachodem. Kupczono też racją stanu państwa. KOK należał do najbardziej utajnionych instytucji w strukturach reżimu. Wydawnictwo Naukowe Semper (24.11.2011/13:30-15:00/stoisko 43, 25.11.2011/10:00-12:00/stoisko 78)
Hanna Zaremska będzie sygnowała podpisami książkę Żydzi w średniowiecznej Polsce. Gmina krakowska. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autorka omawia dzieje Żydów w Polsce od najstarszych poświadczeń źródłowych (X wiek) do schyłku średniowiecza, z uwzględnieniem szerokiego tła europejskiego. Problematyka książki obejmuje: migracje i rozmieszczenie osadnictwa Żydów, ich status prawny i jego zmiany, liczebność oraz stosunki z ludnością chrześcijańską. Druga część pracy poświęcona jest bliższemu przedstawieniu dziejów gminy krakowskiej – największej w późnośredniowiecznym Królestwie Polskim, a zarazem najlepiej opisanej w źródłach. Instytut Historii PAN (24.11.2011/14:00-15:00/stoisko 61).
Lech Królikowski będzie czekał na czytelników książki Warszawa - dzieje fortyfikacji. Dzieje fortyfikacji Warszawy wyraźnie wskazują, że prawdziwe są słowa wybitnego rosyjskiego fortyfikatora Konstantego Wieliczki, który podczas odczytu 5 grudnia 1921 roku powiedział „siła twierdzy zależy nie od siły dział i fortów, lecz od ducha załogi i wartości komendanta twierdzy”. Warszawa wielokrotnie dowiodła – szczególnie w 1794 i 1939 roku - że Wieliczko miał rację. Wydawnictwo Trio (24.11.2011/15:00-16:00/stoisko 47).
Wokół edycji Listów Komornickiej - warsztaty literackie, odbędzie się spotkanie z historykiem literatury dr hab. Edwardem Bonieckim. Muzeum Historii Miasta Stołecznego Warszawa (24.11.2011/16:30-18:00/Sala Konferencyjna).
25 listopada (piątek)
Nieznana wyprawa rowerowa Karola Wojtyły w Karkonoszach - spotkanie z Januszem Skowrońskim, autorem książki Tajemnice Gór Izerskich. Agencja Wydawnicza CB (25.11.2011/12:00–13:00/Sala Konferencyjna).
Jadwiga Hohenberger-Gorzkowska sygnować będzie książkę Zwierzenia. Wspomnienia autorki obejmują okres II wojny światowej oraz życie w okresie Polski Ludowej w piastowskim Wrocławiu. Dotyczą losów Polaków na kresach wschodnich II RP; wywózki i pobytu na Syberii oraz zbrodni nacjonalistów ukraińskich na Polakach. Autorka opisała również życie codzienne i towarzyskie, oraz warunki pracy po zakończeniu II wojny światowej. Ciekawy wątek stanowi relacja z XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wydawnictwo Nortom (25.11.2011/14:00–16:00/stoisko 56).
Prof. Andrzej Mężyński podpisywać będzie książkę Biblioteki Warszawy w latach 1939–1945 (Nagroda Towarzystwa Miłośników Historii 2011, Nagroda Naukowa SBP im. A. Łysakowskiego) Wyróżniona książka jest kolejnym wydawnictwem w ramach serii Departamentu Dziedzictwa Kulturowego „Straty Kultury Polskiej”, która od przeszło dwunastu lat przybliża tragiczne losy polskich dóbr kultury w trakcie II wojny światowej. MKiDN Departament Dziedzictwa Kulturowego (14:00–16:00/stoisko 34).
Spotkanie z Tomkiem Sikorą, autorem albumu Tomek Sikora. Genius Loci. Wilanów. Fotograf Tomek Sikora, laureat wielu nagród międzynarodowych i polskich, pomysłodawca Galerii Bezdomnej, to artysta trochę „na przekór”. Gdy wszędzie szaro, odnajduje kolor, modyfikując naszą percepcję. Zmienia przestrzeń wokół siebie i zmusza widza do innego spojrzenia na to, co go otacza. Jak sam mówi: Fotografia jest dla mnie formą zabawy i powoduje ciągłe poszukiwania... Wizualnie, jej możliwości są nieograniczone, szczególnie kiedy wykracza poza ustalone normy. Decydujący moment podczas wykonywania zdjęcia może stać się początkiem fascynującej drogi na końcu, której uchwycony obraz naładowany jest silnymi emocjami, które mogą zaskoczyć nawet samego autora. Muzeum Pałac w Wilanowie (15:00-16:00/Sala Konferencyjna).
Przemysław Gawron będzie podpisywał książkę Hetman koronny w systemie ustrojowym Rzeczypospolitej w latach 1581–1646. Książka poświęcona jest urzędowi hetmana koronnego w okresie, w którym stopniowo uzyskiwał status jednej z najważniejszych instytucji Rzeczpospolitej szlacheckiej. Autor skupił się na analizie relacji pomiędzy buławą a innymi podmiotami ustroju państwa, w szczególności królem, sejmikami i sejmem walnym. Przedstawił też przyczyny i przebieg procesu powiększania kompetencji hetmana, co w drugiej połowie XVII wieku doprowadziło do skupienia jego w ręku olbrzymiej, pozbawionej zewnętrznej kontroli, władzy. Wydawnictwo Neriton (15:00-16:00/stoisko 4).
Stanisław Suchodolski podpisywać będzie Numizmatyka średniowieczna. Praca składa się z 32 tekstów dotyczących numizmatyki średniowiecznej. Pokazuje rolę monety jako materiału do badania historii pieniądza i jako materialne, pisane i ikonograficzne źródło służące wielu naukom, głównie archeologii, historii i historii sztuki. Wydawnictwo Trio (15:30–16:30/stoisko 47).
Leszek Moczulski będzie czekał na czytelników książki Wojna Polska 1939. Kolejne wielkie dzieło wybitnego historyka. Książka przedstawia wydarzenia kilku tygodni, szczególnie ważnych w dziejach polskich, a z wielu powodów do dzisiaj słabo znanych, skąpo opisanych w historiografii. To wznowienie walki zbrojnej o niepodległość po 50-letniej przerwie - wyprawa kielecka Piłsudskiego, początek bojów legionowych. Bellona (16:00–17:00/stoisko 49).
Prof. Dariusz Jarosz podpisywać będzie pracę Dzieje książki w Polsce 1944-1989. Wybór źródeł. Praca zawiera unikatową próbę zebrania, opracowania i skomentowania najważniejszych dokumentów, które pokazują przede wszystkim różnorodność uwikłań, jakim poddana była książka w Polsce po II wojnie światowej. Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (16:00–18:00/stoisko 34).
Jarosław Centek sygnować będzie Reichsheer ery Seeckta. Pierwsze w polskiej historiografii opracowanie dotyczące armii niemieckiej w latach 1921–1926. Autor przedstawia drobiazgowy opis niemieckich wojsk lądowych z czasów, kiedy na mocy Traktatu Wersalskiego liczyły one zaledwie 100 tys. żołnierzy. Tetragon (17:30–18.00/stoisko 99).
26 listopada (sobota)
Władimir Bieszanow podpisuje książki Rok 1944. Dziesięć uderzeń Stalina, Obrona Leningradu, Pogrom pancerny 1941 roku. Podobnie jak w swych poprzednich książkach, Bieszanow koncentruje uwagę czytelnika na tym, o czym nie mówiono i nie pisano w Związku Radzieckim, ale nie przejaskrawia, zachowując rzetelność. Systematycznie przedstawia bieg wydarzeń frontowych w 1944 roku; plany, pozycje walczących wojsk, przebieg operacji i ich wyniki. Bellona (11:00–12:30/stoisko 49, 27.11.2011/13:00–14:00/stoisko 49).
Przemysław Benken będzie podpisywał publikację Ap Bac 1963. Książka opowiada o bitwie na wietnamskich ryżowiskach wokół wioski Ap Bac. To niewielkie starcie, miało nieproporcjonalnie wielki wpływ na politykę USA wobec wojny toczącej się w Wietnamie od 1945r. - rozpoczęło bowiem erę coraz większego zaangażowania armii amerykańskiej w ten konflikt. Tetragon (11:00–12:00/stoisko 99).
Elwira Watała będzie sygnować książkę Mój chory de Sade. Jego zewnętrzny wygląd i jego dusza nadal pozostają tajemnicą, tego pragnął i to udało mu się osiągnąć. I jeszcze pragnął, żeby o nim zapomniano. Na ponad sto lat przed Freudem, markiz de Sade zajrzał w głąb ludzkiej podświadomości i sam się tego przestraszył. Kim jest człowiek? Dziką bestią owładnięta okrutną żądzą? Bestią znajdująca seksualną satysfakcję w zadawaniu ofierze bólu? Uciec w nicość, w zapomnienie... De Sade bulwersuje i fascynuje, wywołuje gniew, rozpacz, nienawiść i nikogo nie pozostawia obojętnym. Bellona (11:30–13:30/stoisko 49).
Spotkanie autorskie poświęcone książce Historia Polityczna Polski 1944-1991Andrzeja Leona Sowy. Spotkanie, w którym wezmą udział prof. Andrzej Leon Sowa i prof. Andrzej Paczkowski, poprowadzi Jacek Żakowski. Wydawnictwo Literackie (12:00–13:00/Sala Konferencyjna).
Kacper Śledziński będzie czekał na czytelników książki Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka. Czarna kawaleria pozwala nam zobaczyć wojnę oczami jej uczestników. Towarzyszymy im od walk w trudnych górskich warunkach we wrześniu 1939 roku do niezwykłych wyczynów w Normandii, Holandii i Niemczech. Pancerni Maczka to prawdziwi bohaterowie, którzy wyzwolili okupowaną Europę spod władzy Hitlera. Znak (12:00–13:00/stoisko 92).
Spotkanie z założycielem Ośrodka KARTA - Zbigniewem Gluzą. Fundacja Ośrodka KARTA - niezależna organizacja pozarządowa zajmująca się dokumentowaniem i upowszechnianiem historii najnowszej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, niesieniem wiedzy o człowieku współczesnym oraz szerzeniem tolerancji i demokracji. Fundacja Ośrodek KARTA (12:00–13:00/stoisko 12).
Prof. Jan Kulczyński podpisywać będzie pracę Co reżyser ma w środku. W pełnych anegdot opowieściach odnajdziemy nastrój powojennej szkoły i realia życia w państwie totalitarnym, poznamy początki kariery reżyserskiej Autora i szczegóły jego współpracy z najlepszymi artystami ówczesnej polskiej sceny. Państwowy Instytut Wydawniczy (12:00–13:00/stoisko 71).
Andrzej Wielowieyski sygnować będzie książkę Na rozdrożach dziejów. Eseje o historii alternatywnej. Eseje historyczne o szczególnie ważnych momentach i wydarzeniach polskiej historii. Grunwald, upadek Rzeczypospolitej, powstania, I wojna światowa i Polska Odrodzona, II wojna światowa jako tragiczna kontynuacja i wreszcie „Cud Solidarności”. Wydawnictwo Trio (12:00-13:00/stoisko 47).
Tomasz Stężała podpisywać będzie książkę Porucznicy 1939. Jest to wartka powieść pokazująca nie tylko śmierć na polu walki, ale też miłość i rozpacz bohaterów. Dodatkowym atutem książki jest jej nawiązanie do najlepszych powieści wojennych opartych na faktach. I.W. Erica (12:30–14:00/stoisko 99).
Dariusz Wilczak będzie sygnować książkę Generalissimus. Wojciech Jaruzelski to jedna z niewielu postaci polskiej rzeczywistości ostatnich dekad, która wzbudza skrajne emocje. Rozmawiając z wieloma bliskimi Jaruzelskiemu ludźmi i z samym generałem Dariusz Wilczak stara się odpowiedzieć na pytanie kim właściwie jest ten człowiek. Zakład Narodowy im. Ossolińskich (13:00–15:00/stoisko 89).
Łukasz Modelski będzie podpisywał książkę Dziewczyny wojenne. Praca ta, to zapierające dech w piersiach wojenne losy 11 kobiet m.in. Jadwigi Piłsudskiej (córki Marszałka Polski), Lidii Lwow (związanej z legendą AK - majorem „Łupaszką”) i Haliny Wittig (odznaczonej medalem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata). Znak (13:00–14:00/stoisko 92).
Piotr Jaźwinski będzie sygnował książkę Oficerowie i Dżentelmeni. Dzięki książce Czytelnik, dowiaduje się jakie kryteria musiała spełnić panna, aby zostać żoną oficera kawalerii. Co powinien uczynić po swym przybyciu do pułku kadet szkoły oficerskiej. Jak i gdzie zakupywano oporządzenia i za czyje pieniądze się to odbywało. Jednym słowem, jest to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat życia oficerów kawalerii w II RP. I.W. Erica&Teatragon (14:00–16:00/stoisko 99).
Marcin Ciszewski podpisywać będzie książkę www.ru2012.pl. Niemożliwe staje się rzeczywistością. Jaką tajemnicę kryje wybudowane przez Niemców podziemne miasto w Bornem Sulinowie? Skąd wzięły się na Pomorzu w 2012 roku oddziały Wehrmachtu i SS? Jaką misję wykonują rosyjscy żołnierze 20 lat po oficjalnym opuszczeniu Polski? Znak (14:00–15:00/stoisko 92).
Franciszek Puchała podpisywać będzie publikację Sekrety Sztabu Generalnego pojałtańskiej Polski. Gen. Franciszek Puchała po służbie i pracy w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego po raz pierwszy przedstawia tajne obszary działalności tej instytucji w epoce zimnej wojny. Czytelnicy znajdą obraz przygotowań Układu Warszawskiego, a zwłaszcza PRL i Wojska Polskiego na wypadek ewentualnej wojny jądrowej. Bellona (14:00–15:00/stoisko 49).
Zbigniew Wawer podpisuje prace Tobruk 1941 i Monte Cassino 1944. Album dotyczy dziejów Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich od powstania do reorganizacji w 3 Dywizję Strzelców Karpackich 3 maja 1942 r. Główna część albumu poświęcona jest działaniom militarnym w Afryce Północnej w 1949 i 1941 roku ze szczególnym podkreśleniem udziału polskiej jednostki w obronie Tobruku. Większość zdjęć zamieszczonych w albumie jest publikowana po raz pierwszy. Bellona (14:00–15:00/stoisko 49).
Dr Wojciech Tomaszewski będzie sygnował książkę Kronika życia muzycznego w Warszawie w latach 1831-1835. Biblioteka Narodowa (14:00–16:00/stoisko 37).
Odbędzie się spotkanie z Markiem Sołoninem, autorem książek o udziale ZSRS w II wojnie światowej, który zaprezentuje swoją najnowszą publikacje - Nic dobrego na wojnie. Wiktor Suworow tak pisze o Sołoninie - „pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi”. Rebis (14:30–16:00/Sala Kinowa, 26.11.2011/16:00–17:00/stoisko 90).
Sławomir Koper podpisywać będzie m.in. Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej i Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej Warszawa i Polska lat dwudziestych i trzydziestych stanowi wyjątkowo wdzięczny temat. To miejsce, gdzie kwitło radosne życie towarzyskie, gdzie rodziły się i upadały kariery, gdzie artyści cieszyli się wyjątkowym uznaniem. Bellona (15:00–16:00/stoisko 49, 27.11.2011/12:00–13:00/zbiórka przy wejściu głównym).
Jerzy Besala podpisywać będzie książkę Na zakrętach historii. Ludzie, ich osobowości, mowa ciała i tajemnice. Książka ta usiłuje pokazać historię od tej właśnie strony. Spróbujemy w tej książce spojrzeć na bieg dziejów postrzeganych jako „skandal”, by oddzielić ziarno prawdy historycznej od plew plotki i legendy; na sprawy alkoholizmu; szaleństw i dziwactw władców; na wychowywanie dzieci; szpiegostwo i prostytucję; jak i na ludobójcze koncepcje stwarzane i realizowane przez ludzi o paranoicznych skłonnościach. Nie gubiąc przy tym ważnych dziejowych kontekstów Bellona (15:00-16:00/stoisko 49).
Prof. Tomasz Szarota sygnować będzie m.in. Karuzela na placu Krasińskich i Dziennik obrońcy Warszawy. Karuzela na placu Krasickich to zebrane w książce teksty – wiele z nich odkrywa nieznane dotąd karty wojennej historii – drukowane były w trudno dostępnych periodykach specjalistycznych, a także w „Tygodniku Powszechnym„, „Polityce„ i w dodatku do „Rzeczpospolitej” – ”Plus–Minus”, znalazły się tu również artykuły i referaty po raz pierwszy publikowane w polskiej wersji językowej. Oficyna Wydawnicza Rytm (15:00–16:00/stoisko 51).
Radosław Sikora będzie podpisywać książkę Niezwykłe bitwy i szarże husarii. Książka poświęcona najciekawszym starciom tego rycerstwa, a w szczególności jego spektakularnym zwycięstwom, osiąganym nad wielokrotnie liczniejszym przeciwnikiem. Można w niej przeczytać m.in. o szarżach husarii, które rozbiły kilkunastokrotnie silniejszych nieprzyjaciół, czy też o heroicznej obronie przed około stokrotnie liczniejszym wrogiem. I.W. Erica (16:00–18:00/stoisko 99).
Iwona Kienzler sygnować będzie publikację Stanisław August. Mąż wszystkich żon Stanisław August Poniatowski, ostatni król Polski, zwany często poufale królem Stasiem, znany jest z obiadów czwartkowych, budowy Łazienek, swojego niebagatelnego wkładu w uchwalenie Konstytucji 3 maja i utworzenie Komisji Edukacji Narodowej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że był to bardzo „romansowy” monarcha, a w kwestii podbojów kobiecych mógł śmiało rywalizować ze współczesnym mu słynnym uwodzicielem - Casanovą. Bellona (16:30–17:30/stoisko 49, 27.11.2011/15:30–16:30/stoisko 49).
27 listopada (niedziela)
Edward Malak podpisywać będzie książkę Prototypy samolotów bojowych i zakłady lotnicze. Polska 1930–1939. Celem książki, obejmującej lata 1930–1939, jest jak najpełniejsze zrekonstruowanie poszczególnych etapów procesu tworzenia polskich samolotów bojowych, poczynając od planów, decyzji o przekazaniu projektu do realizacji, a na oblataniu, próbach, bądź skierowaniu do produkcji seryjnej kończąc. I.W. Erica (12:00–14:00/stoisko 99).
Barbara Stanisławczyk będzie czekać na czytelników pracy Ostatni krzyk. Od Katynie do Smoleńska-historie miłości i dramatów. Losy polskich rodzin naznaczonych dramatycznymi wydarzeniami naszej historii: zbrodnią katyńską i tragedią smoleńską. To też opowieść o podziałach, zasługach i winach, powiązaniach i zależnościach, małych i większych zawiściach. I o wręcz metafizycznych zdarzeniach w życiu bohaterów i w moim podczas zbierania materiałów do książki. Rebis (12:00–13:00/stoisko 90).
Prof. Marek Kwiatkowski podpisywać będzie książki Gawędy warszawskie. Część 1 i 2. Autor dzieli się swoją imponującą wiedzą z czytelnikiem, zabierając go na spacer po nieistniejących już zakątkach i ulicach. Jego gawędy o Warszawie to piękna rekonstrukcja dawnej Warszawy, jej ulic, placów i budynków, po których pozostał ślad jedynie na fotografii lub rysunku. Państwowy Instytut Wydawniczy (12:00–13:00/stoisko 71).
Barbara Wachowicz podpisuje książki Druhno Oleńko, druhu Andrzeju, To Zośki wiara cz. 1, cz. 2,Rudy, Alek, Zośka iWigilie polskie. Adama Mickiewicz i inne. Oficyna Wydawnicza Rytm (12:00-15:00/stoisko 51).
Cezary Prasek podpisywać będzie książki Złota młodzież PRL i Życie towarzyskie w PRL. Po sukcesie książki Złota młodzież PRL, Cezary Prasek prezentuje drugą odsłonę kulisów życia kulturalnego w latach komunizmu. Życie towarzyskie w PRL ukazuje, jak niepostrzeżenie ideologia wciskała się niemal w każdą szczelinę, jak przenikała nawet do stylu zabaw, potańcówek, jak władza próbowała kawiarnie zastąpić świetlicami. Bo wówczas „wszystko było polityką”. Bellona (13:00–14:00/stoisko 49).
Spotkanie z prof. dr hab. Jarosławem Dumanowskim, badaczem i popularyzatorem kuchni staropolskiej. Okazją do spotkania jest opublikowanie przez Muzeum Pałac w Wilanowie dwóch książek poświęconych kuchni staropolskiej. Pierwsza z nich to Moda bardzo dobra smażenia różnych konfektów…, drugi tom wilanowskiej serii Monumenta Poloniae Culinaria (Polskie Zabytki Kulinarne). Ten niedawno odkryty, zupełnie do tej pory nieznany obszerny zbiór przepisów kulinarnych to niezwykła, oryginalna, rękopiśmienna książka kucharska z dworu Radziwiłłów napisana ok. 1686 r (pierwszy tom serii otrzymał prestiżową nagrodę „Klio”, poza tym został uznany za wydawnicze wydarzenie kulinarne roku przez kapitułę Festiwalu Smaku w Grucznie).
Druga z opublikowanych książek to Tatarskie ziele w cukrze, czyli staropolskie słodycze - opowieść o zapomnianym świecie słodyczy i zadziwiających przemianach, jakie przez kilkaset lat przeszło użytkowanie cukru w Polsce i Europie. Muzeum Pałac w Wilanowie (13:30–14:30/Sala Konferencyjna).
Juliusz S. Tym podpisywać będzie pracę Pancerniacy i ułani generała Andersa. Tetragon (14:00–16:00/stoisko 99).
Romuald Romański sygnować będzie książki Generał Bolesław Wieniawa Długoszowski i Książę Jeremi Wiśniowiecki. Bellona (14:00–15:00/stoisko 49).
Odbędzie się prezentacja najnowszych wydawnictw Instytutu Pamięci Narodowej Taniec na linie, nad przepaścią. Organizacja Polska na wychodźstwie i jej łączność z krajem w latach 1945–1955 autorstwa Jana Żaryna i Duch młodych. Organizacja Polska i Obóz Narodowo-Radykalny w latach 1939–1944. Od studenckiej rewolty do konspiracji niepodległościowej autorstwa Wojciecha Muszyńskiego. Spotkanie z autorami poprowadzi Piotr Łysakowski. Instytut Pamięci Narodowej (15:00–16:00/Sala Konferencyjna).
Jerzy M. Nowak sygnować będzie książkę Od hegemonii do agonii. Upadek układu warszawskiego. Polska perspektywa. Autor poświęca dużo miejsca rozmowom z protagonistami opisywanych zdarzeń oraz osobistym doświadczeniom jako członka służby zagranicznej (był jednym z delegatów do organów UW, a później ambasadorem przy NATO, co pozwalało mu także spojrzeć porównawczo na obie organizacje). Bellona (15:00-16:00/stoisko 49).
*Dołożyliśmy wszelkiej staranności, by zestawienie spotkań było kompletne. Jednak nie gwarantujemy, że do czasu imprezy w programie nie zajdą jakieś zmiany.
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.