Warszawa 1935 w 3D!


Warszawa w całym swoim przepychu przedwojennej metropolii! Pieczołowicie zrekonstruowana w filmie zrealizowanym w technologii 3D!

Projekt „Warszawa 1935” odkrywa zupełnie nowe wyobrażenie o naszej niedawnej przeszłości. Dostępne stare fotografie ukazują jedynie zarys kształtu miasta, budując niepełne wyobrażenie o pięknie, kulturowym bogactwie i znaczeniu Warszawy zaledwie 75 lat temu.

Pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, piękne, niebezpieczne pierwsze wyścigi, polska motoryzacja, polskie samoloty, moda i kanony urody, damy i dostojni panowie. Teatry, kina, sztuka i film.

Czasy obfitujące w niczym nieskrępowane wizje rozwiązań technicznych i szalonego postępu, ale również pod wieloma względami analogiczne do obecnych. Wielki kryzys lat 30-stych, zepolsk wszystkimi jego konsekwencjami. Trudna polityka, której efekty niestety znamy.

Koncepcja

Projekt odbudowy Warszawy w technologii 3D jest dziełem studia „Newborn” Sp. z o.o. animacja i vfx z warszawskiej Pragi, którego założycielem jest Tomasz Gomoła i Ernest Rogalski.

 

„Pomysłodawcą projektu jest Tomasz Gomoła, który w 2007 roku planował rekonstrukcję prawdziwego ducha Warszaw i odtworzenie niepowtarzalnej atmosfery miasta, którą tworzyły dopełniając architekturę: pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, automobile i motocykle. Moda i kanony urody. Eleganckie kobiety i wytworni mężczyźni.

Dwa lata temu Studio „Newborn”, wykorzystało drzemiący w jego zespole ogromny potencjał twórczy który sprawił, że idea odbudowy zaczęła nabierać realnego, imponującego kształtu. O skali i rozmachu tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że jest to projekt bez precedensu. Nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania.

Realizacja

Produkcja filmu rozpoczęła się ponad 3 lata temu i dziś zbliżamy się do dnia premiery. Poza niespotykaną skalą scenografii 3D, wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery jedynie w oparciu o dostępne fotografie.

 

Rekonstrukcja ówczesnych samochodów, tramwajów i bryczek również wymagała materiałów referencyjnych, do których dostęp nie był łatwy i wymagał długich poszukiwań i analiz. Najbardziej pomocnym źródłem informacji okazała się strona prowadzona przez prawdziwych miłośników i warszawskich pasjonatów zawiadujących od lat stroną www.warszawa1939.pl. Z tego miejsca wyrażamy szacunek i jesteśmy pełni uznania dla ich pracy, dodatkowo korzystaliśmy z Herder Institut, Audio vis, Sky Scryper City oraz z Archiwum Państwowego znajdującego się w Warszawie.

Aktualny etap produkcji to: Końcowy rendering.

Producent wykonawczy

„Newborn”- profesjonalne studio animacji i postprodukcji zlokalizowane na warszawskiej Pradze.  Studio specjalizuje się w tworzeniu animacji 3D, 2D, kompozycji, grafiki komputerowej oraz realizacji wszelkich cyfrowych efektów specjalnych na potrzeby produkcji filmowych i reklamowych. Od zawsze skutecznie stara się, aby każdy projekt, który się w nim urodzi, spotkał się z serdecznym przyjęciem ze strony publiczności.

Więcej informacji na stronie www producenta: newborn.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz