Brytyjski browar wprowadził piwo „Wojtek”


Brytyjski browar Beartown Brewery z Conglenton wprowadził na rynek nowe piwo pod nazwą „Wojtek”. Inspiracją do jego stworzenia była historia syryjskiego niedźwiedzia, którego adoptował 2 Korpus Polski dowodzony przez gen. Andersa.

Wojtek Beer / fot. beartownbrewery.co.uk

Wojtek Beer / fot. beartownbrewery.co.uk

Na etykiecie browaru widać nawiązanie do logotypu 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii, w której służył „Wojtek”. Niedźwiedź zasłynął między innym tym, że w bitwie pod Monte Cassino nosił ciężkie skrzynie z amunicją artyleryjską i ponoć nigdy nie zdarzyło mu się żadnej upuścić.

Ponadto „Wojtek” uwielbiał słodkie przysmaki takie jak miód, marmoladę i piwo właśnie, które dostawał za dobre sprawowanie. Po wojnie trafił do ZOO w Edynburgu, gdzie żył do 1963 r.

Browar z miasteczka Congleton (okolice Liverpoolu i Manchesteru) nie ograniczył się tylko do wprowadzenia nowej marki piwa, ale także na swojej stronie internetowej umieścił historię o polskim niedźwiedziu - beartownbrewery.co.uk/wojtek.php

Piwo z Wojtkiem to mocne jasne pełne z 5,5% zawartością alkoholu. Do tej pory wyprodukowano tylko wersję limitowaną, nie wiadomo czy piwo wejdzie na stałe do sprzedaży. Jego ośmiopak kosztuje 20 funtów. W sierpniu 2012 r. produkt został  nagrodzony brązowym medalem na „International Beer Challenge” w Londynie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. tom pisze:

    Dobrze jakby autor tego artykułu nauczył się jeszcze rozróżniać logo od logotypu

    • Wojtek Duch pisze:

      Z pokorą przyjmuję uwagę, nawet jeśli jest niepotrzebnie złośliwa i dotyczy kwestii drugorzędnej. Dla pewności przed napisaniem tekstu sprawdziłem czy logo(logotyp) należy do 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii w Wikipedii. Nie pomyliłem się, twórcy piwa w oczywisty sposób do niego nawiązali. Jednak i tam nazywane jest logotypem, także proszę jeszcze nauczyć rozróżniać logo od logotypu autorów (współtwórców) Wikipedii.

Zostaw własny komentarz