„Oczami wroga” – spotkanie z prof. Eugeniuszem C. Królem


W najbliższy poniedziałek 10 września o godzinie 17 w warszawskim Muzeum Niepodległości odbędzie się spotkanie z prof. Eugeniuszem Cezarym Królem, który właśnie przygotował do wydania dzienniki Josepha Goebbelsa.

Profesor Eugeniusz C. Król, pracownik naukowy Polskiej Akademii Nauk, opowiadać będzie o tym, co o Polsce, Warszawie i Powstaniu Warszawskim, pisał w swoich dziennikach w latach 1934-1944 Joseph Goebbels, minister propagandy i oświecenia publicznego III Rzeszy. Jego dzienniki – przetłumaczone i opracowane właśnie przez prof. Eugeniusza C. Króla – zostaną wydane nakładem wydawnictwa „Świat Książki”. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie pokaz kronik filmowych z czasów wojny i Powstania Warszawskiego.

Dyskusję poprawdzi Ewa Kielak-Ciemniewska, redaktor naczelna miesięcznika „Stolica”. Partnerem spotkania jest Instytut Pamięci Narodowej.

Warszawa, 10 września (poniedziałek), godzina 17, Muzeum Niepodległości, al. Solidarności 62.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz